herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     


Szkoła Równych Szans

Sprawność - Klub mlodych pływaków

Wrzesień 2007

Prowadzący : Monika Rybak

W ramach realizacji tego zadania zorganizowaliśmy naukę i doskonalenie pływania dla uczniów klas II i V. Wyjazdy na pływalnię w Wołominie rozpoczęły się we wrześniu i odbywają się w każdy wtorek po lekcjach.

Pierwsze zajęcia na basenie były poświęcone nabyciu podstawowych umiejętności takich jak: oswojenie się z wodą, utrzymywanie na jej powierzchni, a dla bardziej "zaawansowanych" przepłynięcie krótkich odcinków na brzuchu lub na plecach.


Podczas nauki pływania uczniowie mieli możliwość korzystania z dostępnych przyborów: desek pływackich, "makaronów" z gąbki i różnego rodzaju obciążeń ułatwiających utrzymanie się na wodzie. Nad bezpieczeństwem zajęć oprócz prowadzącej czuwało dwóch ratowników.


995.jpg

996.jpg

Październik, Listopad 2007

Prowadzący : Monika Rybak

 

W październiku i listopadzie uczniowie doskonalili swoje umiejętności pływackie. Dało się zauważyć, że kontakt z wodą sprawia im wiele radości. Niektórzy podopieczni pokonali wreszcie barierę związaną z lękiem przed zanurzaniem się w basenie.

Na zajęciach dzieci ćwiczyły m.in.:

  • spady do wody z pozycji leżącej,
  • kraulowe ruchy nóg w położeniu na piersiach i na grzbiecie,
  • dokonywały prób leżenia na piersiach i na grzbiecie z deską i bez,
  • uczyły się poślizgu na piersiach z odbicia od ściany i z odbicia od dna.
  • robiły wydechy do wody w połączeniu z kraulowymi ruchami nóg na piersiach
Grudzień 2007, Styczeń 2008

Prowadzący : Monika Rybak

 

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu we wtorki od 14.00 do 17.00 na Miejskiej Pływalni w Wołominie. Uczęszczają na nie uczniowie klas: drugiej, piątej i szóstej.W tym okresie uczniowie doskonalili elementy nauki pływania: pracę nóg, ramion, koordynację pracy nóg i ramion z oddychaniem. Wszyscy uczniowie potrafią już samodzielnie utrzymywać się na wodzie i sprawia im to dużą satysfakcję. Niektóre dzieci tak polubiły wyjazdy na basen, iż postanowiły korzystać z niego również po zakończeniu projektu. To bardzo dobrze, gdyż zajęcia na basenie poprawiają kondycję fizyczną dzieci oraz zachęcają do aktywnego uprawiania sportu.


Szkoła Równych Szans - programy rozwojowe szkół
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )