herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     

MENU
O szkole
Dla nauczycieli
Plan lekcji
Informacje
Dokumenty
Projekty unijne
Przydatne
BIP
Nasza gmina
Ważne adresy

Aktualności

Na tej stronie ogłaszane są aktualności z życia szkoły. Aktualności ogłaszane są w kolejności od najnowszej do najstarszej.

 

Rok szkolny 2020/2021

Książki dla Rodaka

Zapraszamy do udziału w akcji organizowanej  we współpracy z Fundacja dla Rodaka z Olsztyna.

 

Jeśli posiadacie książki, które już przeczytaliście i nie zamierzacie już do nich więcej wrócić

a chcielibyście się nimi podzielić - ta akcja jest właśnie dla Was! Wasze wsparcie uszczęśliwi nie jedną rodzinę w nowej ojczyźnie a niepotrzebne książki otrzymają drugie życie

Celem akcji jest zbiórka książek dla polskich rodzin repatriantów pochodzących z Kazachstanu oraz terenu Syberii, które osiedliły się w Polsce. 

Zebrane książki przekażemy Fundacji a następnie trafią do domów polskich repatriantów

z Kazachstanu oraz domów adaptacyjnych dla Repatriantów.

 

 Przynosimy książki w stanie bardzo dobrym i dobrym dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie zbieramy podręczników, książek naukowych.

Termin akcji: 22 lutego – 5 marca 2021 r.

Książki zostawiamy w oznakowanym pudełku przy wejściu do szkoły.

Dziękujemy za każdy wolumin :)

GOK w Klembowie zaprasza!
Gok rusza z zajęciami w świetlicach: w Pasku, w Krzywicy oraz Pracowni Artystycznej w Woli Rasztowskiej. Zapraszamy!
Poniedziałek: 12.00-15.30 Klub Malucha w Krzywicy
Wtorek: 12.00-16.30 świetlica w Pasku
Środa: 12.00-15.30 świetlica w Pasku, 16.00-17.30 świetlica w Krzywicy
Czwartek: 12.00-15.30 świetlica Pasek, 16.00-17.30 rękodzieło Pracownia Artystyczna w Woli Rasztowskiej
Piątek: 12.00-15.30 świetlica Pasek
Przypominamy o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego i stosowania się do regulaminów obowiązujących na terenie GOK.
Dzień Babci i Dziadka 2021
Dzień Babci i Dziadka zawsze był obchodzony w naszej szkole wyjątkowo uroczyście i tłumnie. W tym roku z obawy przed zakażeniem swoich dziadków odwołane są uroczystości. I chociaż nie możemy spotkać się w szkole, to każdy wnuczek i każda wnuczka pamięta o swojej Babci i Dziadku robiąc laurki i wysyłając życzenia online.

 

Dzień Babci i Dziadka – co dzień niechaj będzie,

 

Aby miłość do Was zagościła wszędzie.

 

Szacunek i dobroć – dla Was Babciu, Dziadku,

 

Byście żyli zgodnie, zdrowo i w dostatku.

 

 

Jasełka 2020

Smerfy i Biedronki cały czas się uczą. Jednak tęsknią za gwarem szkolnego korytarza. Ale pamiętają o nas i przesyłają nam serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożęgo Narodzenia.Podaruj radość dzieciom

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA!

W tym roku po raz kolejny chcemy pomóc dzieciom z Domu Dziecka nr 16 w Warszawie i organizujemy zbiórkę. W tym momencie mamy 25 podopiecznych w wieku od 6 miesięcy do 7 lat.

 

Zapraszamy osoby, które chcą pomóc. W poprzednich latach zebrała się duża ilość osób z dobrym sercem i chęcią pomocy. Mamy nadzieje, że w tym roku także znajdzie się duża grupa ludzi.

Każda kwota się liczy, nawet przysłowiowa złotówka.

 

Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu wielu osób, w ciągu tych kilku lat udało nam się kupić takie rzeczy jak: telewizor, playstation, laptopa, drukarkę, tablet i wiele drobniejszych i potrzebnych rzeczy.

 

 link do zrzutki ...

 

Drodzy Darczyńcy

Udało się zebrać 2500 zł. Dużą kwota. Oprócz tego wielu ludzi dobrej woli podarowało dzieciom bardzo dużo potrzebnych zabawek, artykułów higienicznych, ubrań. Udało się zakupić tablety i trochę sprzętu elektronicznego.

Dyrektor Domu Dziecka nr 16 w Warszawie serdecznie dziękuje za okazane wsparcie!

Ślubowanie Pierwszaków 2020

Są uroczystości, które mimo różnych ograniczeń nie mogą zostać odwołane. Taką uroczystością jest Ślubowanie Pierwszaków.
Piękni, uśmiechnięci i pełni dobrej mocy - tacy są nasi najmłodsi uczniowie. Oby tak pozostało na długo!

obejrzyj prezentację ...

 

Takie mamy Mamy!:-)
Nasze/Wasze Mamy są niesamowite.
Mega pozytywny film. Gratulujemy pomysłu, realizacji, aktywności. Jesteście super!:-)

"Konkurs „Koło ARiMR – w sercu wsi” rozstrzygnięty !!! Znamy laureatów wojewódzkiego etapu konkursu skierowanego do KGW.
Konkurs trwał od 15 września do 15 listopada. Jego zadaniem było nakręcenie filmu promującego działalność koła oraz prezentującego sposób wykorzystania pozyskanych z Agencji środków finansowych.

 

Laureat I miejsca w etapie wojewódzkim – KGW w Dobczynie weźmie udział w finale ogólnopolskim konkursu i zawalczy o nagrodę Prezesa ARiMR.Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy !!!"

 

 

Zobacz film promujący...

Po prostu biegli..

Biegi, biegi, biegi ...

We wrześniu i październiku uczniowie naszej szkoły brali udział w biegach przełajowych.
30 września, w Parku Dębinki w Zielonce, odbyły się biegi przełajowe na poziomie powiatowym. Awans do kolejnego etapu uzyskali : Zofia Konik - VIII miejsce - r. 2006, Dawid Rychta - I miejsce - r. 2006 oraz Mateusz Dąbkowski - II miejsce - r. 2007. Bardzo dobrze spisały się nasze najmłodsze (rocznik 2010) biegaczki - Lena Matejak (VII miejsce) oraz Marysia Minkina (VIII miejsce), jednakże dla nich etap powiatowy był ostatnim etapem, w którym mogły wziąć udział.
15 października - w Piasecznie - rozegrane zostały biegi na poziomie międzypowiatowym. Wyniki :
Zofia Konik - XIII miejce - r. 2006, Dawid Rychta - III miejsce - r. 2006, Mateusz Dąbkowski - II miejsce - r. 2007

         Mateusz i Dawid uzyskali awans do zawodów wojewódzkich !
Biblioteka poleca

KLIKNIJ I PRZEKONAJ SIĘ SAM

JAK FASCYNUJĄCY MOŻE BYĆ ŚWIAT KSIĄŻEK

(i nie tylko książek)

Pomaganie jest wartością

Rok szkolny 2019/2020

Wszystkiego dobrego VIII klaso!

Sukces Julii Pacławskiej

 

Z radością komunikujemy, że nasza uczennica Julia Pacławska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz zajęła II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym im. R. Żulińskiego.

Julio, gratulujemy talentu, zapału do pracy i dobrego nauczyciela matematyki:-)

Sukces Leny Pawłowskiej

 

Pani Marta odebrała wczoraj wyniki konkursów z języka angielskiego.

Lena Pawłowska zajęła 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Olimpus", otrzymała dyplom laureata.

Zajęła również 3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego ALBION

To naprawdę dobra wiadomość i duże osiągnięcie!

                Gratulujemy Leno!

Ważne nie tylko w Dniu Dziecka

Zostań mistrzem ortografii

 

Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl zaprasza na pierwszą edycje konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on przeznaczony zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs rozpoczyna się już 24 kwietnia, będzie trwał do 24 maja.  

Oprócz mistrzowskich tytułów na laureatów czekają wartościowe nagrody. W konkursowej puli czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Dołącz do konkursu i naucz się ortografii z przyjemnością!

 

Konkurs odbywać się będzie w dwóch grupach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. W pierwszej przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli (nauczyciele). W drugiej z kolei, uczestnicy stoczą rywalizacje w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia. Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub rozwiąże poprawnie, tym więcej zdobędzie punktów, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu. Każdego dnia od 25 kwietnia do wygrania będą na facebook.com/dyktandapl/ dodatkowe nagrody.

 

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie:dyktanda.pl . Nagrody otrzyma łącznie piętnastu Mistrzów Dyktand – oznacza to nagrody za 1, 2 i 3 miejsce w każdej kategorii oraz 88 Mistrzów Ortografii – nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, a także 19 nagród pocieszenia w czterech kategoriach.  W paczkach z nagrodami znajdzie się ponad 600 nagród rzeczowych (głównie książkowych) przekazanych przez sponsorów. Nagrody zostaną dostosowane do kategorii wiekowej zwycięzcy.

Biblioteka szkolna rekomenduje

JAK FASCYNUJĄCY MOŻE BYĆ ŚWIAT KSIĄŻEK

(i nie tylko książek)?

 

Zajrzyj  na stronę naszej biblioteki szkolnej ...

Turniej piłki halowej

Turniej halowej piłki nożnej

5 i 6 lutego nasi uczniowie wzięli udział w VI Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Klembów.Były to kolejne z cyklu zawody gminne.

Środa - 5 lutego - rywalizacja drużyn w kategorii wiekowej U13. Zajmujemy 1 i 5 miejsce. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Mateusz Dąbkowski

Opatrunek na Ratunek

Zapraszamy do  udziału w akcji charytatywnej “Opatrunek na Ratunek”.

Od 24 lutego do 06 marca zbieramy materiały opatrunkowe (nowe, nieużywane i z terminem ważności minimum 0,5 roku): bandaże, gazy i kompresy jałowe i niejałowe, plastry opatrunkowe, rękawiczki jednorazowe, watę, koce ratunkowe, termometry. Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol.

Zebrane dary zostaną wysłane do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, która  przekaże je potrzebującym misyjnym przychodniom i szpitalom w Afryce.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy i kawiarenka

Od samego rana, w środę 5 lutego, uczniowie naszej szkoły mogli kupić słodkości w kawiarence, którą wspólnie zorganizowały uczennice oraz rodzice klas szóstych. Celem kawiarenki była zbiórka pieniędzy na zakup nowych książek do szkolnej biblioteki.

Po nabraniu sił uczniowie mogli rozładować energię biorąc udział w balu karnawałowym (klasy młodsze) oraz dyskotece szkolnej (klasy starsze).

Pomaganie jest radością

Na słodko w szczytnym celu

 

Uczniowie i uczennice klasy VI b, przy wsparciu rodziców, zorganizowali kawiarenkę, w której można było kupić i skosztować różnego rodzaju ciast, szyszek, galaretek, wafli  i babeczek, a wszystko to popić pyszną lemoniadą.

 

Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na Zagrodę Per-Zoo (https://www.facebook.com/zagroda.per.zoo), która ucierpiała w wyniku pożaru.

 

        Dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za pomoc, zaangażowanie i poświęcony czas.
Dzień Babci i Dziadka 2020
Dla Babci

Babcia jest jak dobra wróżka,

co otwiera bajkom drzwi,
bo gdy kładzie nas do łóżka
potem mamy piękne sny.

 

Babcia wszystko robi dla nas,
z jej pomocy każdy rad,
babcia strasznie jest kochana
więc niech żyje nam sto lat!

 

 

 

Dla Dziadka

 

Dziadziu miły, Dziadziu drogi
 żyj szczęśliwie i wesoło
 nie znaj nigdy doli srogiej,
 spokój niech Twe wieńczy czoło.

 

Niech Twe dzionki słodko płyną
Pełne szczęścia i nadziei
żyj z uśmiechem aż dni miną!
Wielu, wielu lat z kolei!

Gminne zawody w tenisie stołowym 2020

17 stycznia - Mistrzostwami Gminy w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Klembowie - rozpoczęliśmy cykl zawodów gminnych, które w przeciągu całego roku kalendarzowego wyłonią najlepszą, najbardziej sprawną szkołę w naszej gminie. W każdym miesiącu (poza wakacjami) rozegrane zostaną jedne zawody, w których szkoły, za zajęte wyniki indywidualne lub drużynowe, otrzymają punkty.

Turniej tenisa stołowego odbywał się w podziale na kategorie chłopców i dziewcząt. Z każdej szkoły udział wziąć mogła jedna dziewczynka i jeden chłopiec z roczników 2005 - 2009. W każdym roczniku rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym". Naszą szkołę reprezentowało siedmioro dzieci.

Miejsca zajęte przez uczniów :

chłopcy - rocznik 2009 - Karol Gawor - III miejsce
dziewczęta - rocznik 2008 - Marta Minkina - II miejsce
chłopcy - rocznik 2008 - Piotr Skórka - I miejsce
dziewczęta - rocznik 2007 - Liliana Izdebska - IV miejsce
chłopcy - rocznik 2007 - Bartosz Gawor - I miejsce
chłopcy - rocznik 2006 - Mateusz Matak - I miejsce
chłopcy - rocznik 2005 - Bartosz Ulrych - I miejsce

Jasełka 2019

 

 19 i 20 grudnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez najmłodszych uczniów z klas 0 A i 0 B oraz z klasy III B i II B.

 

Pierwszego dnia dzieci wystąpiły dla swoich rodziców. Po uroczystości nastąpiło składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Uczniów bardzo ucieszyła wizyta Mikołaja, który odwiedził naszą szkołę i rozdał prezenty. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci.

 

Drugiego dnia inscenizację obejrzeli wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Na zakończenie wszyscy wspólnie kolędowaliśmy. Uroczystość wprowadziła nas w miłą i świąteczną atmosferę.

 

 

zobacz zdjęcia ...

zobacz film...

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )