herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     

Aktualności

Na tej stronie ogłaszane są aktualności z życia szkoły. Aktualności ogłaszane są w kolejności od najnowszej do najstarszej.

 

Rok szkolny 2017/2018

Nasze podwórko - spektakl koła teatralnego

 

więcej filmów i zdjęć:

Filmy
Zdjęcia

Kapelusz Pani Jesieni - konkurs plastyczny
 Dzieci  kochaja plastyczne  inspiracje. Tym razem inspiracja dla nich była Pani Jesień. Choć zimno i deszczowo kapelusze dla Pani Jesieni były radosne, ciepłe i kolorowe. Brawo za pomysły i wykonanie.

                                                zobacz zdjęcia ...
Bezpieczny przedszkolak
 17.10.2017 r. nasze przedszkolaki uczyły sie jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Pomagała im   w tym bardzo lubiąca dzieci maskotka "Pan Mrówek". Nad bezpieczeństwem maluchów czuwał Pan Dawid Nieroda, policjant z KR w Tłuszczu. Całą akcję zorganizowały Panie Aneta Zych i Aleksandra Mańk z PSB Mrówka - Mador, Lipiny Nowe, Szosa Jadowska. Market Mrówka ufundował dla maluchów kamizelki odblaskowe, zorganizował pogadankę. No i jeszcze zamówił piękną jesienną pogodę. Dziekujemy wszystkim za pomoc w naprawdę potrzebnej akcji.

                                              zobacz zdjęcia ...
Ślubowanie pierwszoklasistów

 

Ważny dzień w życiu pierwszaka . Co roku jest pełen  emocji wśród dzieci,nauczycieli i oczywiście samych   rodziców. W pięknym programie artystycznym pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Pomyślnie zdali pierwszy egzamin z wiedzy o symbolach narodowych. 
Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści   zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dobczynie. Nasi  bohaterowie otrzymali wiele prezentów. Następnie starsi uczniowie przedstawili program artystyczny zokazji Dnia   Edukacji Narodowej. Były podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły.

                                               zobacz zdjęcia ...

Teatr Zygzak w Dobczynie

 

Scenariusz: Liliana Bardijewska
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Katarzyna Sołtan
Produkcja: Monika Godlewska
Światło i dźwięk: Piotr Kozłowski

6 października - bajecznie żywe, pełne życiodajnej weny, nasycone kolory Krainy Południa przeciwstawiono chłodnej, wszechobecnej, spokojnej bieli Krainy Północy. Księżniczka Koronka oraz Książę Hafcik i dwie groźne Nianie w akcji… Co z tego wynikło? O tym mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły. 

Obsada:
Dama – Monika Godlewska
Niania Szydełko – Natalia Bednarczyk
Niania Igiełka – Weronika Narożniak
Księżniczka Koronka – Aleksandra Kozłowska
Książę Hafcik – Adrian Żak

 

                               zobacz zdjęcia ...

 

 

 

Obóz w Gierałtowie - "Szkoła Równych Szans.VI edycja"

W dniach 26.06 – 01.07 uczniowie  naszej szkoły przebywali na obozie językowym zorganizowanym w ramach projektu „Szkoła Równych Szans” VI edycja.  W tym czasie mieli możliwość nie tylko podziwiać wspaniałe krajobrazy Kotliny Kłodzkiej, zwiedzać podziemne trasy turystyczne, ale mogli również zmierzyć się z własnymi słabościami zdobywając Szczeliniec Wielki (najwyższy wierzchołek Gór Stołowych) oraz Śnieżnik. Uwieńczeniem każdego dnia była wspólna nauka angielskiego. Przyjemna, rodzinna atmosfera towarzyszyła nam przez cały pobyt. Pozostały wspaniałe wspomnienia i duma z naszych dzielnych dzieciaków

 

                                              zobacz zdjęcia ...

Rok szkolny 2016/2017

Turniej piłkarski chłopców - czerwiec 2017

To co uczniowie kochają to sport, rywalizacja, nowe wyzwania, nowe emocje, nowi przyjaciele. To wszystko się pojawiło podczas Turnieju Piłkarskiego Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dobczynie. Serdecznie dziękuję nauczycielom i uczniom ze szkół w Klembowie i Kruszu i Dobczynie. Nie piszemy o lokatach bo miny zawodników i nauczycieli mówią same za siebie - byli tylko wygrani:-)

Magiczne Ogrody
 

Wycieczka do „Magicznych Ogrodów” i Janowca – 23 maja 2017 r.

23 maja uczniowie naszej szkoły odwiedzili „Magiczne Ogrody”, podążając śladami psotliwych „Mordoli” mieli okazję przeżyć niesamowitą przygodę w krainie baśni, pełnej wróżek, Krasnoludów i innych niesamowitych stworzeń.

Tego dnia uczniowie zwiedzili również ruiny zamku w Janowcu. Podziwiając przykład renesansowej architektury, poznali historię budowli oraz losy jej mieszkańców. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak słynna legenda o Czarnej Damie z Janowca.

 

         zobacz zdjęcia ...

Dzień Dziecka w szkole
 

Dzień Dziecka to dzień wyjątkowy. W tym roku nasze dzieciaki spędziły go wspólnie z nauczycielami. Były gry i zabawy, sportowe rozgrywki, pokazy strażackich umiejętności. W chwili przeznaczonej na relaks pieklismy kiełbaski przy ognisku. Nie mogło zabraknąć też pysznych gofrów pieczonych przez członkinie Stowarzyszenia "Czas na działanie". Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili sie do zorganizowania naszego świeta. Panu Wójtowi Gminy Klembów, OSP w Dobczynie, Stowarzyszeniu "Czas na działanie" oraz Panu Grzegorzowi Trojanowi ze sklepu w Pasku za zasponsorowanie kiełbasek na ognisko.

 

                                                   zobacz zdjęcia ...

Wizyta w teatrze Capitol

 

 

 

29 maja br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dobczynie mieli okazję obejrzeć przedstawienie "Wanna Archimedesa" w teatrze "Capitol".

 

W świat wielkich odkryć i innowacyjnych wynalazków wprowadził młodych widzów Krzysztof Tyniec w roli Profesora Rozumka, asystowała mu Zuzanna Zazulin w roli Magistry Potakiewicz. Spektakl był świetną zabawą, uatrakcyjniały go barwne stroje, wspaniała muzyka i choreografia w wykonaniu zawodowych tancerzy. Krzysztof Tyniec to wspaniały aktor, który ma bardzo dobry kontakt z młodym widzem, dzieci żywo reagowały na to co działo się na scenie i miały szansę aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu. Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w zajęciach przybliżających pracę aktora. Była to dla nich cenna lekcja, ponieważ uczniowie uczestniczący w wyjeździe należą do szkolnego koła teatralnego.


Wyjazd był częścią projektu "Spotkajmy się.." realizowanego w tym roku przez Stowarzyszenie "Czas na działanie" w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych ogłoszonego przez Gminę Klembów.

 

Dziękujemy naszemu Stowarzyszeniu za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki.

Dzień Matki - 26 maja 2017

 Dzieci dla swoich Mam gotowe są na wszystko, w szczególności poprzez wyrażanie swojej miłości poprzez taniec, śpiew i ruch. Tak bylo równiez w tym roku. Kochane Mamy mozecie byc dumne ze swoich pociech.

                                                     Matka

 

Dziecię! jest mnóstwo Aniołów w Niebie,
Co każdy krok twój śledzą z obłoku,
Lecz tu na ziemi, tak blisko ciebie,
Czuwa twój Anioł z łezką na oku.
On cię osłania skrzydły swojemi,

 

 

A więc go kochać i czcić potrzeba,
Bo kto zasmuci Anioła ziemi,
To jakby smucił Aniołów z Nieba.
Czcij więc i kochaj matkę jedyną,
Bo to twój Anioł droga dziecino!

 

 

                                        Władysław Bełza

 

                                                                                 zobacz zdjęcia ...

Turniej piłkarski dziewcząt

 

 

19 maja odbył się Turniej Piłki Nożnej dla Dziewcząt dla klas IV-VI.

Turniej zrealizowany został w ramach projektu współfinansowanego przez Stowarzyszenie „Czas na działanie” i Gminę Klembów w ramach konkursu dotyczącego realizacji zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

 Młode piłkarki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym".

Ostateczne wyniki turnieju:
I miejsce - SP Dobczyn
II miejsce - SP Krusze
III miejsce - SP Ostrówek
IV miejsce - SP Klembów

Dziękujemy serdecznie za przybycie naszym gościom, drużynie z Klembowa, Ostrówka i Krusza. Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobczyna za pomoc w zadbaniu o pełne żołądki naszych zawodników, Ochotniczej Straży Pożarnej z Klembowa za zabezpieczenie medyczne turnieju. Dziękujemy Stowarzyszeniu "Czas na działanie" za zorganiozwanie tej atrakcji.

zobacz zdjęcia ...

Wizyta w Muzeum Historri Żydów Polskich POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - to miejsce niezwykłe pod wieloma względami. Uczniowie klasy V i VI odwiedzili osiem galerii, które w bardzo szczegółowy sposób opowiadały o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów. Nasi przewodnicy pomogli nam szerzej zapoznać się z historią wyznawców judaizmu. Uświadomili nam również, że dziedzictwo żydowskie stanowi integralną część historii nie tylko naszej miejscowości, ale i kraju.

 

zobacz zdjęcia ...

Pierwszy dzień wiosny 2017

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości naszej szkoły. Imprezę rozpoczął apel szkolny, podczas którego pani dyrektor Iwona Sobka przekazała przewodniczącemu szkoły symboliczny klucz do szkoły.  Na pierwszych lekcjach uczniowie mieli szansę wcielić się w postać nauczyciela i poczuć na własnej skórze, co znaczy "cudze dzieci uczyć".

Punktem kulminacyjnym obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było przedstawienie „Król Maciuś Pierwszy” przygotowane przez koło teatralne pod kierunkiem p. Izabeli Olszewskiej.

Po tej wizualnej uczcie wylosowani uczniowie wzięli udział w konkursach przygotowanych przez prowadzące imprezę – p. Izabelę Olszewską i p. Monikę Rybak. 

Wszyscy bardzo dobrze się bawili czego dowodem są uśmiechy, które możemy obejrzeć na załączonych zdjęciach.

zobacz zdjęcia ...

Mistrzowie tenisa stołowego

 

Kolejne już gratulacje dla uczniów

za wywalczone miejsca oraz za postawę,

zaangażowanie, emocje i radość z sukcesu

– nie tylko swojego indywidualnego, ale również pozostałych członków grupy

Rozgrywki gminne w tenisie stołowym. Ostrówek – 10.03.2017

 

Ostatnim akcentem przygód z tenisem stołowym, w bieżącym roku szkolnym, był Turniej na szczeblu gminnym, którego Organizatorem była Szkoła w Ostrówku.
Udział w zawodach mogli wziąć najlepsi reprezentanci (chłopcy i dziewczęta) danego rocznika z każdej z sześciu szkół (roczniki 2004, 2005, 2006).
Po ostatnich bardzo udanych zawodach na szczeblach rejonowym i powiatowym pojechaliśmy do Ostrówka z nadziejami na kolejne dobre zaprezentowanie się. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali klasę, a wyniki mówią same za siebie – wszyscy uczniowie dotarli do finału w swoich kategoriach!!!

Wyniki:

Rocznik 2006:            Alicja Gąsecka – 2 miejsce
                                Dawid Rychta – 2 miejsce

Rocznik 2005:            Liwia Bartos – 2 miejsce
                                Krystian Kurek – 1 miejsce

Rocznik 2004:            Wiktoria Sulejewska – 1 miejsce
                                Krzysztof Marcinkiewicz – 1 miejsce

 zobacz zdjecia ...

 

„Mały” sukces :-)


4 miejsce chłopców oraz dziewczęta w najlepszej ósemce

 

Turniej tenisa stołowego – finał rozgrywek Powiatu Wołomińskiego – 2.02.2017 r.

 

Sam awans do rozgrywek na tym szczeblu był dla Nas ogromną radością i dużym wyróżnieniem.

Drużyna dziewcząt trafiła do grupy ze zwycięzcą rejonu – SP nr 2 w Zielonce oraz drugą drużyną z SP Kozły. Pierwszy mecz dziewczęta przegrały z Kozłami po wyrównanej walce 2:3, a następnie pokonały Zielonkę 3:1, dzięki czemu awansowały do ćwierćfinałów. W meczu ćwierćfinałowym dziewczęta uległy zwyciężczyniom całego Turnieju - pierwszej drużynie ze Szkoły Podstawowej w Kozłach 1:3.

Drużyna chłopców trafiła do grupy ze zwycięzcą innego rejonu – SP nr 1 w Radzyminie oraz ponownie z drużyną SP Duczki. Chłopcy wgrali obydwa mecze i awansowali do ćwierćfinału, gdzie spotkali się z drużyną z SP nr 3 w Kobyłce. Mecz wygrali 3:1 i awansowali do półfinału. Mecz półfinałowy był najbardziej zaciętym meczem, jaki dotychczas rozgrywali chłopcy. Niestety, minimalnie lepsza okazała się drużyna z SP w Jasienicy, która wygrała 3:2. Mecz o 3 miejsce przegrywamy 1:3 z SP nr 4 w Markach.

Ogromne wyrazy uznania za włożony wysiłek, chęci, motywację, dużą dawkę emocji oraz za awans do najlepszej ósemki dla dziewcząt oraz dla chłopaków za zajęcie czwartego miejsca w powiecie!!!

 

Dzień Babci i Dziadka

21, 22  stycznia 2017

 

 

 Dla Babci

Babcia jest jak dobra wróżka,

co otwiera bajkom drzwi,
bo gdy kładzie nas do łóżka
potem mamy piękne sny.

 

Babcia wszystko robi dla nas,
z jej pomocy każdy rad,
babcia strasznie jest kochana
więc niech żyje nam sto lat!

Dla dziadka

 

Dziadziu miły, Dziadziu drogi
 żyj szczęśliwie i wesoło
 nie znaj nigdy doli srogiej,
 spokój niech Twe wieńczy czoło.

 

Niech Twe dzionki słodko płyną
Pełne szczęścia i nadziei
żyj z uśmiechem aż dni miną!
Wielu, wielu lat z kolei!

  

 

zobacz zdjęcia ...

U maluchów w Domu Małego Dziecka w Warszawie
  Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Beatki, Moniki, Kasi, Agnieszki, oraz przy współpracy Ady zorganizował akcję    zbierania darów dla dzieci z Domu Małego Dziecka w Warszawie. Udało się zabrać naprawdę imponującą ilość  prezentów dla dzieci. Darczyńcy byli wspaniali. Nie sposób wymienić tu wszystkich, byli to studenci, rodzice uczniów,  prywatne osoby. Wartość zebranych darów to ok. 5 tys. zł. Cieszy taka postawa tak wielu osób. Dzieci były  zachwycone, zarówno prezentami jak i odwiedzającymi ich kolegami. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie.  Bez Was nie byłoby to tak spektakularne. Dzielenie sie z innymi przynosi radość obu stronom. 

 „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” powiedział Albert Schweitzer- filozof, lekarz, pastor, który  otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla"

zobacz zdjęcia ...
Jasełka 2016

22 grudnia 2016 r. nasi uczniowie z klasy 0A i 0B przedstawiali dla naszej szkoły Jasełka, wprowadzając nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszyły nam uśmiech, radość i wzruszenie. Wszyscy uczniowie dołączyli się do wspólnego kolędowania. Nasi wspaniali aktorzy zostali nagrodzeni gorącymi brawami. Zachwycało wszystko, szczególnie taniec pięknych aniołków z 0A.

Po przedstawieniu zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy brali udział w konkursie „Bożonarodzeniowa ozdoba”.

 

                                                  zobacz zdjęcia ...

Teatr Maskarada i my
 20 grudnia 2016 r. klasy I, IIA oraz IIB  pojechały na wycieczkę do teatru MASKARADA w Warszawie na spektakl pod      tytułem "Elfy i fabryka prezentów". Po spektaklu uczniowie spacerowali po Starym Mieście. Wspaniała zabawa i piękna    inscenizacja dostarczyła małym widzom wielu niezapomnianych wrażeń. Wrócili do szkoły zadowoleni i uśmiechnięci.

zobacz zdjęcia ...
Mikołaj w szkole
 Ponieważ wszystkie dzieci były bardzo grzeczne Mikołaj postanowił odwiedzić je osobiście w szkole.
 Najpierw jednak dzieci musiały (co uczyniły z chęcią) przygotować świąteczne ozdoby.
 Mikołaj przyjechał na zaproszenie Stowarzyszenia "Czas na działanie".
 Były zabawy, wspólne zaśpiewanie kolędy, prezenty, prace plastyczne.
 
 Dziękujemy Mikołajowi i członkiniom Stowarzyszenia za wspaniałą akcję mikołajkową.

                                        zobacz zdjęcia ...
Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości - listopad 2016

   

  9 listopada 2016 r. uczciliśmy święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji  p. Pielach i uczniowie klasy IV przygotowali    przedstawienie pt.”Żeby Polska była Polską”. Uczniowie zaprezentowali fragment dziejów naszej Ojczyzny od rozbiorów do   zwycięstwa nad zaborcami. Przedstawieniu towarzyszyła prezentacja polskich bohaterów i słów pieśni patriotycznych.   Widzieliśmy to na dużym ekranie, dzięki czemu z występującymi uczniami śpiewała widownia, czyli wszyscy uczniowie i    nauczyciele. Czynny udział w pieśniach patriotycznych bardzo się spodobał.

                                                   zobacz zdjęcia ...

Nadanie szkole imienia Janusza Korczaka, ślubowanie pierwszoklasistów - październik 2016

 

 14 października 2016 r. nasza szkoła obchodziła wyjątkowe święto. Uroczyście nadaliśmy szkole imię Janusza Korczaka oraz przyjęliśmy ślubowanie naszych pierwszoklasistów. Ponadto dzień ten obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięło udział wielu znakomitych gości. 

Dzień ten zapisał kolejną kartę w historii naszej Szkoły i na długo pozostanie w naszych sercach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nasze działania i tym samym umożliwili nam nadanie naszej uroczystości wyjątkowego kształtu i prestiżu. Cieszymy się, że mogliśmy gościć nagrodzonych nauczycieli i dyrektorów szkół z terenu Gminy Klembów. 

Ważnym punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej naszemu Patronowi.
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - motto tej wyjątkowej chwili stało się rzeczywistością naszej społeczności. Nasi pierwszoklasiści złozyli ślubowanie w wyjątkowej atmosferze.
Dziękujemy wszystkim wspierającym nasz trud edukacyjny, dziękujemy uczniom za wyjątkowo odpowiedzialną i świadomą postawę.

 

                                                             zobacz zdjęcia ...

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )