herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     

Aktualności

Na tej stronie ogłaszane są aktualności z życia szkoły. Aktualności ogłaszane są w kolejności od najnowszej do najstarszej.

 

Rok szkolny 2019/2020

Wszystkiego dobrego VIII klaso!

Sukces Julii Pacławskiej

 

Z radością komunikujemy, że nasza uczennica Julia Pacławska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz zajęła II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym im. R. Żulińskiego.

Julio, gratulujemy talentu, zapału do pracy i dobrego nauczyciela matematyki:-)

Sukces Leny Pawłowskiej

 

Pani Marta odebrała wczoraj wyniki konkursów z języka angielskiego.

Lena Pawłowska zajęła 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Olimpus", otrzymała dyplom laureata.

Zajęła również 3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego ALBION

To naprawdę dobra wiadomość i duże osiągnięcie!

                Gratulujemy Leno!

Ważne nie tylko w Dniu Dziecka

Zostań mistrzem ortografii

 

Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl zaprasza na pierwszą edycje konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on przeznaczony zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs rozpoczyna się już 24 kwietnia, będzie trwał do 24 maja.  

Oprócz mistrzowskich tytułów na laureatów czekają wartościowe nagrody. W konkursowej puli czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Dołącz do konkursu i naucz się ortografii z przyjemnością!

 

Konkurs odbywać się będzie w dwóch grupach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. W pierwszej przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli (nauczyciele). W drugiej z kolei, uczestnicy stoczą rywalizacje w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia. Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub rozwiąże poprawnie, tym więcej zdobędzie punktów, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu. Każdego dnia od 25 kwietnia do wygrania będą na facebook.com/dyktandapl/ dodatkowe nagrody.

 

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie:dyktanda.pl . Nagrody otrzyma łącznie piętnastu Mistrzów Dyktand – oznacza to nagrody za 1, 2 i 3 miejsce w każdej kategorii oraz 88 Mistrzów Ortografii – nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, a także 19 nagród pocieszenia w czterech kategoriach.  W paczkach z nagrodami znajdzie się ponad 600 nagród rzeczowych (głównie książkowych) przekazanych przez sponsorów. Nagrody zostaną dostosowane do kategorii wiekowej zwycięzcy.

Biblioteka szkolna rekomenduje

JAK FASCYNUJĄCY MOŻE BYĆ ŚWIAT KSIĄŻEK

(i nie tylko książek)?

 

Zajrzyj  na stronę naszej biblioteki szkolnej ...

Turniej piłki halowej

Turniej halowej piłki nożnej

5 i 6 lutego nasi uczniowie wzięli udział w VI Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Klembów.Były to kolejne z cyklu zawody gminne.

Środa - 5 lutego - rywalizacja drużyn w kategorii wiekowej U13. Zajmujemy 1 i 5 miejsce. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Mateusz Dąbkowski

Opatrunek na Ratunek

Zapraszamy do  udziału w akcji charytatywnej “Opatrunek na Ratunek”.

Od 24 lutego do 06 marca zbieramy materiały opatrunkowe (nowe, nieużywane i z terminem ważności minimum 0,5 roku): bandaże, gazy i kompresy jałowe i niejałowe, plastry opatrunkowe, rękawiczki jednorazowe, watę, koce ratunkowe, termometry. Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol.

Zebrane dary zostaną wysłane do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, która  przekaże je potrzebującym misyjnym przychodniom i szpitalom w Afryce.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy i kawiarenka

Od samego rana, w środę 5 lutego, uczniowie naszej szkoły mogli kupić słodkości w kawiarence, którą wspólnie zorganizowały uczennice oraz rodzice klas szóstych. Celem kawiarenki była zbiórka pieniędzy na zakup nowych książek do szkolnej biblioteki.

Po nabraniu sił uczniowie mogli rozładować energię biorąc udział w balu karnawałowym (klasy młodsze) oraz dyskotece szkolnej (klasy starsze).

Pomaganie jest radością

Na słodko w szczytnym celu

 

Uczniowie i uczennice klasy VI b, przy wsparciu rodziców, zorganizowali kawiarenkę, w której można było kupić i skosztować różnego rodzaju ciast, szyszek, galaretek, wafli  i babeczek, a wszystko to popić pyszną lemoniadą.

 

Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na Zagrodę Per-Zoo (https://www.facebook.com/zagroda.per.zoo), która ucierpiała w wyniku pożaru.

 

        Dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za pomoc, zaangażowanie i poświęcony czas.
Dzień Babci i Dziadka 2020
Dla Babci

Babcia jest jak dobra wróżka,

co otwiera bajkom drzwi,
bo gdy kładzie nas do łóżka
potem mamy piękne sny.

 

Babcia wszystko robi dla nas,
z jej pomocy każdy rad,
babcia strasznie jest kochana
więc niech żyje nam sto lat!

 

 

 

Dla Dziadka

 

Dziadziu miły, Dziadziu drogi
 żyj szczęśliwie i wesoło
 nie znaj nigdy doli srogiej,
 spokój niech Twe wieńczy czoło.

 

Niech Twe dzionki słodko płyną
Pełne szczęścia i nadziei
żyj z uśmiechem aż dni miną!
Wielu, wielu lat z kolei!

Gminne zawody w tenisie stołowym 2020

17 stycznia - Mistrzostwami Gminy w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Klembowie - rozpoczęliśmy cykl zawodów gminnych, które w przeciągu całego roku kalendarzowego wyłonią najlepszą, najbardziej sprawną szkołę w naszej gminie. W każdym miesiącu (poza wakacjami) rozegrane zostaną jedne zawody, w których szkoły, za zajęte wyniki indywidualne lub drużynowe, otrzymają punkty.

Turniej tenisa stołowego odbywał się w podziale na kategorie chłopców i dziewcząt. Z każdej szkoły udział wziąć mogła jedna dziewczynka i jeden chłopiec z roczników 2005 - 2009. W każdym roczniku rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym". Naszą szkołę reprezentowało siedmioro dzieci.

Miejsca zajęte przez uczniów :

chłopcy - rocznik 2009 - Karol Gawor - III miejsce
dziewczęta - rocznik 2008 - Marta Minkina - II miejsce
chłopcy - rocznik 2008 - Piotr Skórka - I miejsce
dziewczęta - rocznik 2007 - Liliana Izdebska - IV miejsce
chłopcy - rocznik 2007 - Bartosz Gawor - I miejsce
chłopcy - rocznik 2006 - Mateusz Matak - I miejsce
chłopcy - rocznik 2005 - Bartosz Ulrych - I miejsce

Jasełka 2019

 

 19 i 20 grudnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez najmłodszych uczniów z klas 0 A i 0 B oraz z klasy III B i II B.

 

Pierwszego dnia dzieci wystąpiły dla swoich rodziców. Po uroczystości nastąpiło składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Uczniów bardzo ucieszyła wizyta Mikołaja, który odwiedził naszą szkołę i rozdał prezenty. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci.

 

Drugiego dnia inscenizację obejrzeli wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Na zakończenie wszyscy wspólnie kolędowaliśmy. Uroczystość wprowadziła nas w miłą i świąteczną atmosferę.

 

 

zobacz zdjęcia ...

zobacz film...

Kalendarz imprez gminnych 2020

Szanowni,

Przedstawiam kalendarz najważniejszych wydarzeń gminnych w 2020 roku.

 

Z poważaniem

Rafał Mathiak

Wójt Gminy Klembów

opis dokumentutypdata

Kalendarz imprez gminnych 2020

docx17-12-2019[ Pobierz ]
22 kB
Mały Obywatel Świata

 


 

W listopadzie dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu "Mały Obywatel Świata II". Już po raz kolejny Tola, Pola i Urwis uświadamiały "Świetlikom", jak wiele drobnych, ale ważnych rzeczy mogą zrobić dla innych, dla siebie, dla środowiska.

          Projekt realizowany przez Fundację CultureLab i portal edukacyjny TupTupTup.org.pl współfinansuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.  Zajęcia prowadzone są w oparciu o publikację “Mały Obywatel Świata II”.

"Książka zawiera 5 edukacyjnych bajek, dzięki którym dzieci dowiadują się wielu fascynujących rzeczy o życiu w Amazonii, Pakistanie, Indonezji, Tanzanii, Czechach. Wszystko w kontekście najważniejszych wyzwań środowiskowych i społecznych przed jakimi stoi nasz świat".

          "Świetliki" rozpoczęły swoją przygodę z projektem od "podróży" z Tolą, Polą i Urwisem do Indonezji i świątyni Parambanan, gdzie dowiedziały się, jak bardzo naszą planetę zanieczyszczają zbędne opakowania. Stara, mądra indonezyjska małpka oraz latający smok pokazały alternatywę dla plastikowych opakowań.

Podczas zajęć powstały gazetowe portrety misiów oraz żaglówki. Przeprowadzony eksperyment uświadomił dzieciom, jak nasze wybory konsumenckie wpływają na środowisko. "Świetliki" przekonały się, że one także mogą mieć wpływ na ograniczanie produkcji śmieci.

 

Łańcuch dobra

Akcja  "Łańcuch Dobra" zakończona! Tegoroczny łańcuch ma długość 115 km 497 m 7 cm. Rekord został pobity, także dzięki naszym "Świetlikom", które ochoczo włączyły się w tą ogólnopolską charytatywną akcję na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową- podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, organizowaną przez białostockie Stowarzyszenie „Pro Salute”.

            Zadaniem uczestników było wykonanie z papieru jak najdłuższego łańcucha choinkowego.  Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne, mające pokazać dzieciom chorym na zanik mięśni, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi, którzy są z nimi, wierzą w nich, którzy z myślą o nich podejmują to duże wyzwanie.

            29 listopada, z pomocą Pań Eli i Marylki, i przy zastosowaniu specjalistycznego narzędzia, odbyło się mierzenie długości świetlicowego łańcucha. Dzięki współpracy 29 par małych rączek zaledwie w ciągu 6 dni  powstało 218 m i 60 cm  choinkowego łańcucha.

Nasi świetlicowi rekordziści w sklejaniu najdłuższego papierowego łańcucha:

Marysia Minkina - 36 m 

Laurka Zych - 18,20 m

Karolinka Sieczka - 12 m

 

zobacz zdjęcia ...

Prawa dziecka

 

20 listopada "Świetliki" przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Tego dnia na całym świecie świętowano wyjątkową 30. rocznicę uchwalenia najważniejszego  dokumentu określającego prawa dziecka. Także w naszej świetlicy zostały przeprowadzone  zajęcia na ten jakże ważny temat, nie zabrakło też zabaw i wspólnego śpiewania.

            Tegoroczne uroczyste obchody uchwalenia Konwencji o prawach dziecka odbywały się pod hasłem: "Dla każdego dziecka, dzieciństwo".

 

Warto przypomnieć, że inicjatorem powstania Konwencji była Polska, nasz kraj przedstawił  jej pierwszy projekt. Ale zanim w 1989 r. uchwalono dokument, o prawa dziecka walczył Janusz Korczak - patron naszej szkoły.

 

zobacz zdjęcia ...

Finał zbiórki dla zwierząt


 

 zobacz zdjęcia ...

Finał zbiórki dla zwierząt

28 października naszą szkołę odwiedzili założyciele Fundacji Pso-Ty i Koty wraz z dwójką podopiecznych. W ramach prowadzonej przez Fundację akcji #niepełnosprawnynieoznaczagorszy przyjechała do nas sunia Zosia, która straciła oko oraz niesłyszący na jedno ucho kot Klemens.
Podczas spotkania dzieci poszerzyły swoją wiedzę między innymi na temat opieki nad zwierzętami, dowiedziały się o trudnej pracy opiekunów w schronisku i przekonały, że niepełnosprawne zwierzęta świetnie sobie radzą i zawsze są chętne do zabawy.
Na koniec spotkania czworonożni goście zostali wygłaskani i obdarowani smakołykami, które uczniowie zgromadzili podczas przeprowadzonej w szkole zbiórki żywności dla zwierząt.
Fundacja Pso-Ty i Koty istnieje od 2016 roku i ma swoją siedzibę w Tłuszczu. W ciągu trzech lat działalności z pomocą darczyńców uratowała już ponad 1000 zwierząt. W ramach akcji "Niepełnosprawny nie oznacza gorszy" Fundacja promuje adopcję zwierząt "po przejściach" - często bez łapek, ogonów, oczu, z problemami zdrowotnymi lub behawioralnymi, które przy dużej dozie cierpliwości ze strony nowych Opiekunów, fantastycznie sobie radzą.
Więcej o Fundacji i jej działaniach można się dowiedzieć: https://www.psotyikoty.pl/p/o-nas.html.
Z kolei 10 listopada zawieźliśmy, zebrane przez naszych uczniów, dary do Schroniska na Paluchu w Warszawie. Dary zostały błyskawicznie rozdzielone między potrzebujące zwierzaki.

        Wszystkim darczyńcom dziękujemy za wsparcie naszych akcji
Śpiewamy dla Niepodległej

 


 
zobacz pozostałe zdjęcia ...

 

Tegoroczne święto Niepodległości uczciliśmy koncertem pt. „Śpiewamy dla Niepodległej”. Uczniowie wszystkich klas pod opieką wychowawców przygotowali pieśni i piosenki patriotyczne. 

 

Przypomnieliśmy te , które śpiewano niegdyś w polskich domach i żołnierskich okopach, jak i te, które powstały całkiem niedawno.  Repertuar był naprawdę imponujący – od „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty” poprzez pieśni legionowe, wojenne, powstańcze aż po współczesne piosenki patriotyczne napisane z myślą o najmłodszych. Spotykając się na patriotycznym śpiewaniu,  wspólnie przeżywaliśmy atmosferę niesioną przez te wspaniałe utwory.

 

Godny strój, przypięcie kotylionu,  zaangażowanie w występy, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.

Dziękujemy wszystkim za chwile wzruszenia, radości i dumy.


Kolorowy świat bajek i baśni

Nasze "Świetliki" wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Kolorowy świat polskich bajek i baśni” organizowanym przez świetlicę ,,Kolorowa” w SP 336 im. Janka Bytnara ,,Rudego” w Warszawie. Konkurs został  objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów miasta stołecznego Warszawy.

 Na konkurs wpłynęło ponad 650 prac, w tym osiem z naszej szkoły. Jedna z prac naszych "Świetlików" została nagrodzona. Laureatką została Karolina Sieczka - II miejsce w kategorii klas trzecich. Jednakże wszystkie prace były wspaniale wykonane, estetycznie, pomysłowo, z dbałością o szczegóły, z użyciem różnych materiałów.

W konkursie wzięli udział: Laura Zych, Karolina Sieczka, Filip Lesiński, Kornelia Sieczka, Oliwia Siedziewska, Weronika Stosio, Krzysztof Pawlak, Emil Pawłowski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wykonanie pięknych prac i godne reprezentowanie naszej  szkoły. Laureatce gratulujemy!

Dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

zobacz prace ...

Brawa dla naszych przełajowców!

Międzypowiatowe Biegi Przełajowe - Pomiechówek.

Ponownie, jak to miało miejsce w roku poprzednim, dwójka naszych uczniów awansowała do rozgrywek na tym etapie. Tym razem Mateusz Dąbkowski i Dawid Rychta wystąpili w biegach na dystansie 1000 m. Mateuszowi nie udało się awansować dalej, natomiast Dawid zajął 4 miejsce i jako pierwszy uczeń naszej szkoły awansował do biegów na poziomie wojewódzkim !! Gratulacje dla obydwu chłopaków .

         Biegi odbyły się w pięknym parku w Pomiechówku.

 

 

         zobacz zdjęcia ...

Sadzimy magnolię
 

Mamy i my :) Magnolię upamiętniającą stulecie naszego miasta powiatowego.

W pierwszych dniach września dzieci ze świetlicy z wielkim zaangażowaniem posadziły przed budynkiem szkoły podarowaną przez wołomińską Fundację ODA sadzonkę magnolii gwiaździstej. Roślina trafiła do naszej szkoły w ramach realizowanego przez Fundację projektu ,,Magnolia symbolem Wołomina", którego celem było posadzenie 100 magnolii na 100-lecie nadania praw miejskich miastu Wołomin.
Magnolie należą do najstarszych roślin kwitnących, ich kwiaty symbolizują uczciwość, szlachetność, wytrwałość, radość i miłość do natury. Ta piękna symbolika przyświecała organizatorom projektu w wyborze rośliny dla uczczenia tak wyjątkowej rocznicy.

 

zobacz zdjęcia ...

Biegi przełajowe - Mistrzostwa Gminy i Rejonu - Wołomin, 20.09.2019

 

 

 

W każdym z biegów - podzielonym odpowiednio na kategorię chłopców i dziewcząt, dystans oraz rocznik - awans do Mistrzostw Powiatu uzyskiwało 12 najlepszych biegaczy.

Ta sztuka udała się 10 naszym reprezentantom, a trójka z nich znalazła się na podium :
- rocznik 2005 - 1000 m - Wiktoria Dzięgielewska - 3 miejsce
- rocznik 2006 - 1500 m - Dawid Rychta - 1 miejsce
- rocznik 2007 - 1000 m - Mateusz Dąbkowski - 2 miejsce

Pomagamy Oli

 


 

Akcja NAKRĘTKI DLA OLEŃKI nadal trwa !

 

Zbieramy dla OLI:

    • nakrętki po wodzie, napojach, sokach, mleku, jogurcie itp.,
    • nakrętki po środkach czystości,
    • przykrywki plastikowe z małych wiaderek,
    • płyty CD,
    • baterie.

 

Nie wyrzucamy!

Zbieramy i POMAGAMY!

 

Informacje o Oli znajdują się na Facebooku:  Ola i Jej Rett Świat.

 

Wszystkim pozytywnie zakręconym, którzy włączają się

do "nakrętkowej" akcji PIĘKNIE DZIĘKUJEMY!

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )