herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     

Aktualności

Na tej stronie ogłaszane są aktualności z życia szkoły. Aktualności ogłaszane są w kolejności od najnowszej do najstarszej.

 

Rok szkolny 2017/2018

Warsztaty wielkanocne - zaproszenie

Sukces Patrycji

Patrycja Roguska z klasy VII zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego Mazowieckiego Kuratorium Oświaty!!
To wyjątkowy tytuł i ogromny sukces uczennicy. Tym samym Patrycja ma przywilej wyboru wymarzonej szkoły średniej gdyż laureaci tego konkursu przyjmowani sa do szkół srednich w pierwszej kolejności. Laureat otrzymuje również maksymalną liczbę punktów na sprawdzianie w VIII klasie. Patrycja wyrazy uznania.

Patka, trzymamy kciuki i liczymy co najmniej na tytuł finalisty

Patrycja Roguska z klasy VII przeszła do kolejnego- wojewódzkiego etapu  Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Gratulujemy uczennicy i nauczycielowi:-)

Gminny Turniej Tenisa Stołowego 2018

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Dobczynie.

 

                  zobacz zdjęcia ...

Nasi uczniowie po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony - tym razem w rozgrywkach tenisa stołowego na szczeblu gminnym, które rozegrane zostały dzisiaj w Ostrówku.

Każda ze szkół z terenu Gminy wystawiła jedną reprezentantkę i jednego reprezentanta w danym roczniku (od Nas uczniowie urodzeni w rocznikach 2004, 2005, 2006 i 2007).

Spośród ósemki uczniów biorących udział w zawodach, aż szóstka grała w finale swojej kategorii wiekowej !!! 

Rocznik 2004: Wiktoria Sulejewska - 1 miejsce, Krzysztof Marcinkiewicz - 2 miejsce

Rocznik 2005: Liwia Bartos - 1 miejsce, Krystian Kurek - 1 miejsce

Rocznik 2006: Alicja Gąsecka - 2 miejsce, Dawid Rychta - 3 miejsce

Rocznik 2007: Liliana Izdebska - 2 miejsce, Stanisław Kunysz - 4 miejsce

Bal karnawałowy

W styczniu naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Najpierw bawili się uczniowie klas 0-III, a po południu klas IV-VII.

Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. 

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.:w podawaniu balona, tańcu w parach z balonem czy przeciąganiu liny. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami.

 

                                          zobacz zdjęcia ...

Dzien "Czerwony i zielony"

Samorząd Uczniowski w każdym miesiącu ogłasza jeden kolorowy dzień (zazwyczaj jest to piątek). 22 grudnia od rana w naszej szkole królował kolor czerwony i zielony.  Uczniowie mieli na sobie świąteczne sweterki, bluzy i nakrycia głowy.

 

zobacz zdjęcia ...

Sport to zdrowie

Klasyfikacja Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w roku szkolnym 2016/2017

 

Na koniec każdego roku szkolnego Powiatowy Szkolny Związek Sportowy tworzy listę rankingową (zdobytych punktów) szkół podstawowych biorących udział w rozrywkach min. na szczeblu powiatowym.

W roku szkolnym 2016/2017 – po raz pierwszy biorąc udział w rozgrywkach powiatowych – Nasza Szkoła zdobyła 7 punktów, co pozwoliło zająć 30 miejsce w klasyfikacji szkół w całym powiecie.

Szkoły podstawowe z Klembowa, Ostrówka, Krusza i Starego Kraszewa zgromadziły łącznie 8 punktów.

W rozgrywkach powiatowych zaczynamy dopiero raczkować, ale mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się systematycznie poprawiać Nasze rezultaty.

Uczniowie zainteresowani są różnego rodzaju dyscyplinami sportowymi, co znajduje odzwierciedlenie w Naszej obecności na różnego rodzaju turniejach oraz Klasyfikacji PSZS.

 Mając na uwadze zainteresowanie uczniów podnoszeniem swoich umiejętności w dyscyplinach, w których dobrze sobie radzą, nabywaniem umiejętności z dyscyplin, których rozwijanie mamy ograniczone (tenis stołowy) lub mocno utrudnione (unihokej, czy też piłka ręczna, w którą gra się głównie zimą w hali), a także osiąganymi wynikami sportowymi NALEŻY zadbać o to, aby w Dobczynie powstała hala sportowa, która z jednej strony w zdecydowanym stopniu poprawić jakość lekcji wf, z drugiej umożliwi rozwijanie zainteresowań i pasji w pozaszkolnych formach aktywności przez cały rok, aż w końcu z trzeciej strony będzie miejscem dostępnym dla uczniów oraz osób dorosłych całej Gminy.

 

Jasełka w szkole

Kino, kino ...

 

 06.12.2017 r. klasy V i VI razem z opiekunkami wzięły udział w interaktywnym programie edukacyjnym Podróże Kosmiczne w Cinema Park Bemowo w Warszawie.

Ideą Cinema Park jest nauka i zabawa poprzez oddziaływanie na wszystkie zmysły, dlatego zajęcia odbywają się w kilku salach kinowych. W sali muzyki uczniowie obejrzeli i wysłuchali niezapomniany koncert kolorów i dźwięków. W sali wyobraźni, w czasie słuchowiska zastanawiali się czy życie istnieje jedynie na Ziemi, czy na innych planetach również? W sali ruchu siedząc w ruchomych fotelach zobaczyli nie tylko zapierające dech w piersiach piękno naszej planety, ale również negatywne skutki rozwoju cywilizacji. W sali inspiracji uczniowie zastanawiali się nad odległą przyszłością naszej planety, dla której źródłem światła i energii jest Słońce. Nasza najjaśniejsza gwiazda robi się jednak coraz gorętsza i pewnego dnia może unicestwić życie na Ziemi. Sala interakcji to rywalizacja o pierwsze miejsce. Tutaj uczniowie (chłopcy przeciw dziewczętom) wzięli udział w interaktywnej grze odpowiadając na ciekawe pytania dotyczące badań kosmicznych, planet Układu Słonecznego, ciał niebieskich oraz naszej planety Ziemi. Wygrali chłopcy. W sali 3D podczas trójwymiarowego filmu uczniowie byli świadkami zjawiska wielkiego wybuchu, który dał początek całemu Wszechświatu.

Ten trzygodzinny program pozwolił uczniom odbyć niezwykłą podróż w świat pełen tajemnic, przygód, nauki i wybornej zabawy.

 

                                                       zobacz zdjęcia ...

Zabawa andrzejkowa 2017

23 listopada 2017 r. w godzinach 16.30-18.30 w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W całej szkole słychać było rozmaite muzyczne hity, grane na żywo przez zespół muzyczny "Golden Booys" Kolorowe, migające światła dodawały uroku. Nie obyło się też bez wróżb andrzejkowych. Gdy zabawa się skończyła wszyscy byli zadowoleni. Jedno jest pewne: dyskoteka andrzejkowa była suuuuper!.

 

                                                       zobacz zdjęcia ...

Nasze podwórko - spektakl koła teatralnego

 

więcej filmów i zdjęć:

Filmy
Zdjęcia

Kapelusz Pani Jesieni - konkurs plastyczny
 Dzieci  kochaja plastyczne  inspiracje. Tym razem inspiracja dla nich była Pani Jesień. Choć zimno i deszczowo kapelusze dla Pani Jesieni były radosne, ciepłe i kolorowe. Brawo za pomysły i wykonanie.

                                                zobacz zdjęcia ...
Bezpieczny przedszkolak
 17.10.2017 r. nasze przedszkolaki uczyły sie jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Pomagała im   w tym bardzo lubiąca dzieci maskotka "Pan Mrówek". Nad bezpieczeństwem maluchów czuwał Pan Dawid Nieroda, policjant z KR w Tłuszczu. Całą akcję zorganizowały Panie Aneta Zych i Aleksandra Mańk z PSB Mrówka - Mador, Lipiny Nowe, Szosa Jadowska. Market Mrówka ufundował dla maluchów kamizelki odblaskowe, zorganizował pogadankę. No i jeszcze zamówił piękną jesienną pogodę. Dziekujemy wszystkim za pomoc w naprawdę potrzebnej akcji.

                                              zobacz zdjęcia ...
Ślubowanie pierwszoklasistów

 

Ważny dzień w życiu pierwszaka . Co roku jest pełen  emocji wśród dzieci,nauczycieli i oczywiście samych   rodziców. W pięknym programie artystycznym pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Pomyślnie zdali pierwszy egzamin z wiedzy o symbolach narodowych. 
Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści   zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dobczynie. Nasi  bohaterowie otrzymali wiele prezentów. Następnie starsi uczniowie przedstawili program artystyczny zokazji Dnia   Edukacji Narodowej. Były podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły.

                                               zobacz zdjęcia ...

Teatr Zygzak w Dobczynie

 

Scenariusz: Liliana Bardijewska
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Katarzyna Sołtan
Produkcja: Monika Godlewska
Światło i dźwięk: Piotr Kozłowski

6 października - bajecznie żywe, pełne życiodajnej weny, nasycone kolory Krainy Południa przeciwstawiono chłodnej, wszechobecnej, spokojnej bieli Krainy Północy. Księżniczka Koronka oraz Książę Hafcik i dwie groźne Nianie w akcji… Co z tego wynikło? O tym mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły. 

Obsada:
Dama – Monika Godlewska
Niania Szydełko – Natalia Bednarczyk
Niania Igiełka – Weronika Narożniak
Księżniczka Koronka – Aleksandra Kozłowska
Książę Hafcik – Adrian Żak

 

                               zobacz zdjęcia ...

 

 

 

Obóz w Gierałtowie - "Szkoła Równych Szans.VI edycja"

W dniach 26.06 – 01.07 uczniowie  naszej szkoły przebywali na obozie językowym zorganizowanym w ramach projektu „Szkoła Równych Szans” VI edycja.  W tym czasie mieli możliwość nie tylko podziwiać wspaniałe krajobrazy Kotliny Kłodzkiej, zwiedzać podziemne trasy turystyczne, ale mogli również zmierzyć się z własnymi słabościami zdobywając Szczeliniec Wielki (najwyższy wierzchołek Gór Stołowych) oraz Śnieżnik. Uwieńczeniem każdego dnia była wspólna nauka angielskiego. Przyjemna, rodzinna atmosfera towarzyszyła nam przez cały pobyt. Pozostały wspaniałe wspomnienia i duma z naszych dzielnych dzieciaków

 

                                              zobacz zdjęcia ...

Rok szkolny 2016/2017

Turniej piłkarski chłopców - czerwiec 2017

To co uczniowie kochają to sport, rywalizacja, nowe wyzwania, nowe emocje, nowi przyjaciele. To wszystko się pojawiło podczas Turnieju Piłkarskiego Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dobczynie. Serdecznie dziękuję nauczycielom i uczniom ze szkół w Klembowie i Kruszu i Dobczynie. Nie piszemy o lokatach bo miny zawodników i nauczycieli mówią same za siebie - byli tylko wygrani:-)

Magiczne Ogrody
 

Wycieczka do „Magicznych Ogrodów” i Janowca – 23 maja 2017 r.

23 maja uczniowie naszej szkoły odwiedzili „Magiczne Ogrody”, podążając śladami psotliwych „Mordoli” mieli okazję przeżyć niesamowitą przygodę w krainie baśni, pełnej wróżek, Krasnoludów i innych niesamowitych stworzeń.

Tego dnia uczniowie zwiedzili również ruiny zamku w Janowcu. Podziwiając przykład renesansowej architektury, poznali historię budowli oraz losy jej mieszkańców. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak słynna legenda o Czarnej Damie z Janowca.

 

         zobacz zdjęcia ...

Dzień Dziecka w szkole
 

Dzień Dziecka to dzień wyjątkowy. W tym roku nasze dzieciaki spędziły go wspólnie z nauczycielami. Były gry i zabawy, sportowe rozgrywki, pokazy strażackich umiejętności. W chwili przeznaczonej na relaks pieklismy kiełbaski przy ognisku. Nie mogło zabraknąć też pysznych gofrów pieczonych przez członkinie Stowarzyszenia "Czas na działanie". Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili sie do zorganizowania naszego świeta. Panu Wójtowi Gminy Klembów, OSP w Dobczynie, Stowarzyszeniu "Czas na działanie" oraz Panu Grzegorzowi Trojanowi ze sklepu w Pasku za zasponsorowanie kiełbasek na ognisko.

 

                                                   zobacz zdjęcia ...

Wizyta w teatrze Capitol

 

 

 

29 maja br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dobczynie mieli okazję obejrzeć przedstawienie "Wanna Archimedesa" w teatrze "Capitol".

 

W świat wielkich odkryć i innowacyjnych wynalazków wprowadził młodych widzów Krzysztof Tyniec w roli Profesora Rozumka, asystowała mu Zuzanna Zazulin w roli Magistry Potakiewicz. Spektakl był świetną zabawą, uatrakcyjniały go barwne stroje, wspaniała muzyka i choreografia w wykonaniu zawodowych tancerzy. Krzysztof Tyniec to wspaniały aktor, który ma bardzo dobry kontakt z młodym widzem, dzieci żywo reagowały na to co działo się na scenie i miały szansę aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu. Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w zajęciach przybliżających pracę aktora. Była to dla nich cenna lekcja, ponieważ uczniowie uczestniczący w wyjeździe należą do szkolnego koła teatralnego.


Wyjazd był częścią projektu "Spotkajmy się.." realizowanego w tym roku przez Stowarzyszenie "Czas na działanie" w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych ogłoszonego przez Gminę Klembów.

 

Dziękujemy naszemu Stowarzyszeniu za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki.

Dzień Matki - 26 maja 2017

 Dzieci dla swoich Mam gotowe są na wszystko, w szczególności poprzez wyrażanie swojej miłości poprzez taniec, śpiew i ruch. Tak bylo równiez w tym roku. Kochane Mamy mozecie byc dumne ze swoich pociech.

                                                     Matka

 

Dziecię! jest mnóstwo Aniołów w Niebie,
Co każdy krok twój śledzą z obłoku,
Lecz tu na ziemi, tak blisko ciebie,
Czuwa twój Anioł z łezką na oku.
On cię osłania skrzydły swojemi,

 

 

A więc go kochać i czcić potrzeba,
Bo kto zasmuci Anioła ziemi,
To jakby smucił Aniołów z Nieba.
Czcij więc i kochaj matkę jedyną,
Bo to twój Anioł droga dziecino!

 

 

                                        Władysław Bełza

 

                                                                                 zobacz zdjęcia ...

Turniej piłkarski dziewcząt

 

 

19 maja odbył się Turniej Piłki Nożnej dla Dziewcząt dla klas IV-VI.

Turniej zrealizowany został w ramach projektu współfinansowanego przez Stowarzyszenie „Czas na działanie” i Gminę Klembów w ramach konkursu dotyczącego realizacji zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

 Młode piłkarki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym".

Ostateczne wyniki turnieju:
I miejsce - SP Dobczyn
II miejsce - SP Krusze
III miejsce - SP Ostrówek
IV miejsce - SP Klembów

Dziękujemy serdecznie za przybycie naszym gościom, drużynie z Klembowa, Ostrówka i Krusza. Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobczyna za pomoc w zadbaniu o pełne żołądki naszych zawodników, Ochotniczej Straży Pożarnej z Klembowa za zabezpieczenie medyczne turnieju. Dziękujemy Stowarzyszeniu "Czas na działanie" za zorganiozwanie tej atrakcji.

zobacz zdjęcia ...

Wizyta w Muzeum Historri Żydów Polskich POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - to miejsce niezwykłe pod wieloma względami. Uczniowie klasy V i VI odwiedzili osiem galerii, które w bardzo szczegółowy sposób opowiadały o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów. Nasi przewodnicy pomogli nam szerzej zapoznać się z historią wyznawców judaizmu. Uświadomili nam również, że dziedzictwo żydowskie stanowi integralną część historii nie tylko naszej miejscowości, ale i kraju.

 

zobacz zdjęcia ...

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )