herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     

Aktualności

Na tej stronie ogłaszane są aktualności z życia szkoły. Aktualności ogłaszane są w kolejności od najnowszej do najstarszej.

 

Rok szkolny 2018/2019

Monitory interaktywne dla szkoły

 

Już je mamy w dwóch salach!

Nowoczesna alternatywa dla tablicy interaktywnej to monitor interaktywny. Kuratorium Oświaty w Warszawie, w ramach programu "Aktywna tablica", w odpowiedzi na wniosek szkoły, przyznało dofinansowanie do dwóch monitorów. Kwota dofinansowania to 14 tys. zł. Całkowita wartość dwóch monitorów to 17 tys. zł.
Uczniowie sa zachwyceni, nauczyciele również:-)

Kod do przyszłości

wedo 2 zaba

 

 

W bieżącym roku szkolnym  nasza szkoła przystąpiła do projektu ,,Kod do przyszłości”, dofinansowanego z funduszy unijnych w ramach Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Edukacji Elektronicznej.

 

DZIĘKI WARSZTATOM SZKOŁA ZYSKA:
1. Kadrę nauczycieli klas 1-3 przygotowaną do prowadzenia zajęć z programowania,
2. Sprawdzone scenariusze lekcji,
3. Sprzęt komputerowy dla nauczycieli,

4. Zestawy klocków LegoWeDo o wartości 7 tys. zł.
5. Bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców, na której uzyskają dostęp do gotowych scenariuszy lekcji z programowania dla klas 1-3, opracowanych zadań domowych oraz testów sprawdzających, systemu automatycznego sprawdzania prac domowych oraz testów, analizy wyników i opisu ścieżki rozwoju.

Dzień Dawcy Szpiku w Dobczynie

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przyszli do szkoły, aby się zarejestrować.

Jeżeli jeszcze się nie zarejestrowaliście (bo nie wiedzieliście lub nie mieliście czasu), to nic straconego. Dziś- 30 września - rejestracja dawców odbędzie się w:
- Galerii Wołomin, ul. Geodetów 2, Wołomin, godziny : 12 - 19
- Przychodnia Lekarska Salus, ul. Koczorowskiej 2, Ostrówek. Godziny : 10 - 14
- Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, ul. Szkolna 1, Tłuszcz. Godziny : 10 - 16

Sama rejestracja jest bardzo prosta i zajmuje 10 minut. Wypełniasz ankietę, pobierasz ślinę na 3 patyczki, czekasz 2 min, aż wyschną i tyle.

 

Każda pomoc i każda rejestracja jest bardzo cenna i może pomóc Bartkowi

VIII Turniej 4 Gmin o Puchar Wójta Gminy Strachówka 2018
Obraz może zawierać: 14 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, dziecko i na zewnątrz

Jak co roku na koniec września zostaliśmy zaproszeni (jako reprezentanci gminy Klembów) do turnieju, w którym rywalizują (teoretycznie) 4 szkoły z 4 gmin.

W zeszłym roku, właśnie podczas tego turnieju, rozgrywaliśmy mistrzostwa naszej gminy (w turnieju wzięły udział szkoły z Klembowa, Ostrówka oraz my).

W tym roku prawie udało się rozegrać turniej 4 gmin.Prawie... ponieważ graliśmy z dwiema szkołami z gminy Jadów.

Sam Turniej w naszym wykonaniu trzymał w napięciu tylko w pierwszym meczu, który wygraliśmy 2:1 z gospodarzami (szkołą ze Strachówki). Kolejne mecze były już spokojniejsze w naszym wydaniu i pewnie wygrane (3:0 ze szkołą z Urli i 9:0 ze szkołą z Myszadeł).

Oprócz pucharu i medali za pierwsze miejsce, a także splendoru sławy oraz propozycji wywiadów, które na nas spłynęły po zakończeniu   zawodów -nasz zawodnik - Karol Majewski - z 6 bramkami został królem strzelców!

Powiatowe biegi przełajowe 2018

26 września czwórka naszych uczniów, którzy zajęli miejsca premiowane na etapie biegów rejonowych, przystąpiła do rywalizacji z najlepszymi uczniami i uczennicami z terenu naszego powiatu.

Poziom biegów był już wyższy (czego się spodziewaliśmy), ale nasi uczniowie ponownie spisali się na medal (mimo, iż na podium tym razem nie udało nam się zameldować).

Karolowi Majewskiemu oraz Zosi Konik niestety nie udało się wywalczyć awansu.
Sztuka ta udała się Dawidowi Rychcie (5 miejsce) oraz Mateuszowi Dąbkowskiemu (9 miejsce), którzy wyjadą do Pomiechówka na zawody międzypowiatowe !!!

Piłka nożna - Ostrówek
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, drzewo i na zewnątrz

 

Niestety tym razem nam sie nie udało. Nasza piłkarska przygoda podczas zmagań okręgowych nie pozwoliła nam stanąć na podium awansujacych..
Do dalszego etapu w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego mogła awansować tylko jedna drużyna.
Mimo, iż mecze były wyrównane, to tego dnia przeciwnicy byli po prostu lepsi - co oczywiście doceniamy.

Nasi piłkarze zwycięzcami
Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, na zewnątrz

 

Nasi chłopcy znów pokazali, że kochają piłkę nożną. 8 września na Orliku w Ostrówku scierali się z innymi drużynami. Zwycięzcami kategorii max 2003 okazała się drużyna z Szkoły Podstawowej  im. Janusza Korczaka w Dobczynie. Tuż za nimi uplasował się team SKILLA NIE KUPISZ, a na trzecim stopniu podium stanął Klembów Team. Najlepszym zawodnikiem tej kategorii został Krystian  z naszej drużyny.
Podobno trener Brzęczyk dzwonił do Pana Damiana z pytaniem jak to się robi;-))

Rok szkolny 2017/2018

Przedszkolaki uczą się zasad pierwszej pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem, należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych. Dlatego też przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy, poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy, zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Dodatkowo dzieci dowiedziały się co robić kiedy spotkają na swojej drodze agresywnego psa i jak przyjąć pozycję „żółwia”. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może w przyszłości uratować komuś życie.

                               zobacz zdjęcia ...

Mamo, Tato kocham Was!

Mamo, Tato kocham Was!

 

To motto  uroczystej akademii, która przyniosła nam radość 25 maja 2018 r.  Do tej ważnej chwili uczniowie przygotowywali się pod okiem swoich wychowawców, pragnąc by ta wizyta była pełna radości i wzruszeń.  Cała społeczność szkolna przygotowała specjalny program artystyczny – uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych śpiewali, tańczyli, recytowali, odgrywali scenki, składali piękne życzenia swoim rodzicom. Wszyscy oglądali te występy z uśmiechem, ale również z łezką wzruszenia. Po uroczystości każde dziecko wręczyło swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Takie chwile wzruszają, dają radość i wiarę, kształtują postawy.

Chorwacja Mistrzem Świata w piłce nożnej !!

 

 

   

16 maja w naszej Szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w piłce nożnej dla dzieci z rocznika 2006 i młodszych.Każda ze Szkół z ternu Gminy Klembów występowała pod nazwą wybranej przez siebie reprezentacji. I tak na placu boju mogliśmy o oglądać reprezentacje Chorwaci, Brazylii Argentyny, Polski, Francji i ... Madagaskaru.

Zacięta rywalizacja, walka o każdą piłkę, piękne bramki, smutek pokonanych i radość zwycięzców - to wszystko rozgrywało się na pierwszym planie.
Po zakończonych meczach uczniowie mogli zrelaksować i posilić się przy ognisku, gdzie pieczę nad nimi sprawowały Panie ze Stowarzyszenia "Czas na działanie" w Dobczynie.

Na szczególną uwagę zasługuje pomysłowość oraz zaangażowanie w upamiętnienie wyjątkowości Turnieju przez uczniów z naszej Szkoły, którzy własnoręcznie przygotowali stroje na to wydarzenie (efekty można podziwiać w galerii  FACEBOOK ).

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw :

1. Chorwacja (SP Dobczyn)
2. Argentyna (SP Ostrówek)
3. Polska (SP Stary Kraszew)
4. Francja (SP Wola Rasztowska)
5. Madagaskar (SP Klembów)
6. Brazylia (SP Krusze)

Dziękujemy Stowarzyszeniu "Czas na działanie" za pomoc w organizacji Mistrzostw oraz Gminie Klembów za zapewnienie dojazdu na Mistrzostwa dla wszystkich Szkół.

Debiut w zawodach Szkolnego Związku Sportowego Powiatu Wołomińskiego
    

 

21 maja udaliśmy się do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wołominie, aby po raz pierwszy wziąć udział w zawodach w "dwa ognie".
W zawodach mogły wziąć udział dzieci urodzone w roczniku 2007 i młodsze - w kategorii dziewcząt i chłopców.

Jak na pierwszy raz poszło nam całkiem nieźle - chłopcy i dziewczęta wywalczyli 2 miejsce.

 

zobacz na facebook ...

VIII Bieg Cichociemnych w Kruszu

 

 

 

 

 

 

 

  

  

Tradycyjnie co roku w ostatnią sobotę maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kruszu organizowany jest Bieg Cichociemnych - ku czci i pamięci żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych walczących podczas II wojny światowej. Po raz kolejny - co również stało się już tradycją - w Biegu udział wzięli uczniowie i nauczyciele z naszej Szkoły. W tym roku do VIII już Biegu przystąpiło 3 nauczycieli i 34 uczniów z klas IV - VII !!!

Na początku wspólne odśpiewanie hymnu, następnie 5-cio kilometrowy marszobieg, przekroczenie linii     mety, odebrania zasłużonego medalu, poczęstunek, a w tle pieśni patriotyczne ... To wszystko oraz wrażenia i wspomnienia uczniów, którzy po raz kolejny uczestniczyli w Biegu, składają się na wyjątkowość tego wydarzenia oraz na to, że z każdym kolejnym rokiem liczba uczniów biorących udział w Biegu wzrasta.

 

zobacz na facebook ...

Powiatowa piłka nożna - mamy 4 miejsce w powiecie!
  

Turniej piłki nożnej na szczeblu rejonowym w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego Powiatu Wołomińskiego

 

Po pełnych emocji rozgrywkach zajęliśmy 4 miejsce ulegając nieznacznie szkołom z Wołomina - w półfinale SP nr 3 (po rzutach karnych), natomiast w meczu o 3 miejsce SP nr 5 .

 

zobacz na facebook ...

Sukces Patrycji

Patrycja Roguska z klasy VII zdobyła tytuł maksilaureatki Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego Mazowieckiego Kuratorium Oświaty!!
To wyjątkowy tytuł i ogromny sukces uczennicy. Tym samym Patrycja ma przywilej wyboru wymarzonej szkoły średniej, gdyż laureaci tego konkursu przyjmowani są do szkół średnich w pierwszej kolejności. Laureat otrzymuje również maksymalną liczbę punktów na sprawdzianie w VIII klasie. Patrycja - wyrazy uznania!

Finał konkursu

 

VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny

Nasi uczniowie zawsze pamiętają o swoich kolegach ze ZSS Ostrówek. Co roku bierzemy udział we wspaniałym wydarzeniu - powiatowym konkursie plastycznym.

Przypominamy, iż temat tegorocznych prac to:  „Polska niepodległa naszym wspólnym domem”

 

Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia. Wszyscy biorący udział w konkursie bawili się podczas pikniku integracyjnego podczas Finału VIII Powiatowego Konkursu. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę.

                                                          zobacz zdjęcia ...

Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej w roku 100-lecia odzyskania niepodległości

 

 

 

    W czwartek, 26 kwietnia 2018 r. odbył sie w naszej szkole Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej. Wspólnie    wysłuchaliśmy ponad trzydziestu wykonawców. Bardzo cieszy fakt, że tak wielu uczniów zgłosiło się do konkursu. Polska pieśń patriotyczna jest piękna i wzruszająca, warto więc ją propagować. Rok 2018 to rok, w którym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Dzieci dedykowały swoje występy tej ważnej rocznicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Festiwalu. Uczniowie zdobyli następujace lokaty:

W kategorii klas I-III
I miejsce: Cezary Zbrzeźniak, uczeń kl. III z Krusza za piosenkę "Gdzie jesteście"
II miejsce: Laura Popowicz, uczennica kl. II z Woli Rasztowskiej za piosenkę " Pałacyk Michla"
III miejsce: cała klasa IA  z Dobczyna za piosenkę "Co to za dzień"
III miejsce: Kacper Dąbrowski, Magdalena Frąckiewicz, Adrian Klimek, Anastazja Komuda, Jagoda Łukasik, Dominik Saulewicz,  uczniowie kl. II z Dobczyna za piosenkę "Przybyli ułani"
W kategorii klas IV-VI
I miejsce: Oliwia Ahmed, uczennica kl. VII z Woli Rasztowskiej za piosenkę " Tango na głos i orkiestrę"
I miejsce: Maria Szczapa, uczennica kl. VII  z Krusza za piosenkę "Pytasz mnie"
II miejsce: Bartłomiej Jachacy uczeń kl. VII z Krusza za piosenkę "Nie pamiętasz"
III miejsce: Nikodem Barański i Patrycja Rozbicka, uczniowie kl. VI z Ostrówka za piosenkę " Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"
III miejsce: Aleksandra Jachacy i Olga Szewczyk uczennice kl. V z Krusza za piosenkę "Ojczyzno ma"

 

zobacz zdjęcia ...

Źródła historyczne o Gminie Klembów

Dzięki uprzejmości jednego z Rodziców, który odkrył dla nas to źródło mamy okazję zapoznać się z niesamowitym rysem historycznym
 na temat powiatu radzymińskiego.
Treści zamieszczone w e-bUW, w Pamiętniku Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego z 1872 roku znajdują się w roczniku 1872, tomie 68, w zeszytach od 2 do 6.
W zeszycie 2 tekst zaczyna się na stronie 413, niestety dalej jest błąd w numeracji stron o -100.

Życzę ciekawej lektury.

http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/publication?id=151987&tab=3

...........................................................................................

Ponizej znajduje się informacja na temat wymagań technicznych umozliwiajacych przegladanie zasobów.

 

http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/text?id=tech-info

Teraz krówka to naprawdę rzadki widok w naszej okolicy:-)

Skąd sie bierze mleko? Na to pytanie typowy przedszkolak odpowiada: z lodówki, z kartonu, z      pudełka, z butelki, od babci itd. Nasze przedszkolaki juz sa madrzejsze i wiedzą, że mleko bierze się od kartonowej krówki:-))

                                               zobacz zdjęcia ...

Z życia przedszkolaka

To, że przedszkolne życie bywa trudne wie to każdy Rodzic:-) To, że życie przedszkolaka jest ekscytujące wie każdy przedszkolak. Zabawy, lepienie ciasta, wróżenie z wosku, robienie palm, wycieczki, pieczenie kiełbasek ... i wiele wiele innych. Przedszkolak ma ręce pełne roboty:-)

 

 

zobacz zdjęcia ...

Rozśpiewane dziewczyny

W gminnym konkursie piosenki "You can sing" reprezentantki naszej szkoły zajęły II miejsce w kategorii solistów klas 4-6. W kategorii zespołów klas Sp7+ Gim nasze dziewczyny zajęły I miejsce. Congratulations! Поздравляем!

Warsztaty wielkanocne - Stowarzyszenie Czas na Działanie

Jak co roku Stowarzyszenie Czas na Działanie nie zawiodło! Stowarzyszenie zorganizowało warsztaty  tworzenia stroików i palm wielkanocnych. Na kilka godzin szkoła zamieniła się w kolorowy świat ozdób wielkanocnych.

Bardzo dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia za naprawdę miły i pożyteczny pomysł na rozwijanie dziecięcej (i nie tylko) kreatywności artystycznej.

 

   zobacz zdjęcia ...

Walentynki 2018

Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.

Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

 

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

                             zobacz zdjęcia ...

Dzień Babci i Dziadka 2018obejrzyj zdjęcia ...

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )