herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     

Aktualności

Na tej stronie ogłaszane są aktualności z życia szkoły. Aktualności ogłaszane są w kolejności od najnowszej do najstarszej.

 

Rok szkolny 2017/2018

Sukces Patrycji

Patrycja Roguska z klasy VII zdobyła tytuł maksilaureatki Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego Mazowieckiego Kuratorium Oświaty!!
To wyjątkowy tytuł i ogromny sukces uczennicy. Tym samym Patrycja ma przywilej wyboru wymarzonej szkoły średniej, gdyż laureaci tego konkursu przyjmowani są do szkół średnich w pierwszej kolejności. Laureat otrzymuje również maksymalną liczbę punktów na sprawdzianie w VIII klasie. Patrycja - wyrazy uznania!

Finał konkursu

 

VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny

Nasi uczniowie zawsze pamiętają o swoich kolegach ze ZSS Ostrówek. Co roku bierzemy udział we wspaniałym wydarzeniu - powiatowym konkursie plastycznym.

Przypominamy, iż temat tegorocznych prac to:  „Polska niepodległa naszym wspólnym domem”

 

Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia. Wszyscy biorący udział w konkursie bawili się podczas pikniku integracyjnego podczas Finału VIII Powiatowego Konkursu. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę.

                                                          zobacz zdjęcia ...

Monitory interaktywne dla szkoły

Nowoczesna alternatywa dla tablicy interaktywnej to monitor interaktywny. Kuratorium Oświaty w Warszawie, w ramach programu "Aktywna tablica", w odpowiedzi na wniosek szkoły, przyznało dofinansowanie do dwóch monitorów. Kwota dofinansowania to 14 tys. zł.

 

Znalezione obrazy dla zapytania monitor interaktywny

Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej w roku 100-lecia odzyskania niepodległości

 

 

 

    W czwartek, 26 kwietnia 2018 r. odbył sie w naszej szkole Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej. Wspólnie    wysłuchaliśmy ponad trzydziestu wykonawców. Bardzo cieszy fakt, że tak wielu uczniów zgłosiło się do konkursu. Polska pieśń patriotyczna jest piękna i wzruszająca, warto więc ją propagować. Rok 2018 to rok, w którym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Dzieci dedykowały swoje występy tej ważnej rocznicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Festiwalu. Uczniowie zdobyli następujace lokaty:

W kategorii klas I-III
I miejsce: Cezary Zbrzeźniak, uczeń kl. III z Krusza za piosenkę "Gdzie jesteście"
II miejsce: Laura Popowicz, uczennica kl. II z Woli Rasztowskiej za piosenkę " Pałacyk Michla"
III miejsce: cała klasa IA  z Dobczyna za piosenkę "Co to za dzień"
III miejsce: Kacper Dąbrowski, Magdalena Frąckiewicz, Adrian Klimek, Anastazja Komuda, Jagoda Łukasik, Dominik Saulewicz,  uczniowie kl. II z Dobczyna za piosenkę "Przybyli ułani"
W kategorii klas IV-VI
I miejsce: Oliwia Ahmed, uczennica kl. VII z Woli Rasztowskiej za piosenkę " Tango na głos i orkiestrę"
I miejsce: Maria Szczapa, uczennica kl. VII  z Krusza za piosenkę "Pytasz mnie"
II miejsce: Bartłomiej Jachacy uczeń kl. VII z Krusza za piosenkę "Nie pamiętasz"
III miejsce: Nikodem Barański i Patrycja Rozbicka, uczniowie kl. VI z Ostrówka za piosenkę " Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"
III miejsce: Aleksandra Jachacy i Olga Szewczyk uczennice kl. V z Krusza za piosenkę "Ojczyzno ma"

 

zobacz zdjęcia ...

Źródła historyczne o Gminie Klembów

Dzięki uprzejmości jednego z Rodziców, który odkrył dla nas to źródło mamy okazję zapoznać się z niesamowitym rysem historycznym
 na temat powiatu radzymińskiego.
Treści zamieszczone w e-bUW, w Pamiętniku Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego z 1872 roku znajdują się w roczniku 1872, tomie 68, w zeszytach od 2 do 6.
W zeszycie 2 tekst zaczyna się na stronie 413, niestety dalej jest błąd w numeracji stron o -100.

Życzę ciekawej lektury.

http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/publication?id=151987&tab=3

...........................................................................................

Ponizej znajduje się informacja na temat wymagań technicznych umozliwiajacych przegladanie zasobów.

 

http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/text?id=tech-info

Teraz krówka to naprawdę rzadki widok w naszej okolicy:-)

Skąd sie bierze mleko? Na to pytanie typowy przedszkolak odpowiada: z lodówki, z kartonu, z      pudełka, z butelki, od babci itd. Nasze przedszkolaki juz sa madrzejsze i wiedzą, że mleko bierze się od kartonowej krówki:-))

                                               zobacz zdjęcia ...

Z życia przedszkolaka

To, że przedszkolne życie bywa trudne wie to każdy Rodzic:-) To, że życie przedszkolaka jest ekscytujące wie każdy przedszkolak. Zabawy, lepienie ciasta, wróżenie z wosku, robienie palm, wycieczki, pieczenie kiełbasek ... i wiele wiele innych. Przedszkolak ma ręce pełne roboty:-)

 

 

zobacz zdjęcia ...

Rozśpiewane dziewczyny

W gminnym konkursie piosenki "You can sing" reprezentantki naszej szkoły zajęły II miejsce w kategorii solistów klas 4-6. W kategorii zespołów klas Sp7+ Gim nasze dziewczyny zajęły I miejsce. Congratulations! Поздравляем!

Warsztaty wielkanocne - Stowarzyszenie Czas na Działanie

Jak co roku Stowarzyszenie Czas na Działanie nie zawiodło! Stowarzyszenie zorganizowało warsztaty  tworzenia stroików i palm wielkanocnych. Na kilka godzin szkoła zamieniła się w kolorowy świat ozdób wielkanocnych.

Bardzo dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia za naprawdę miły i pożyteczny pomysł na rozwijanie dziecięcej (i nie tylko) kreatywności artystycznej.

 

   zobacz zdjęcia ...

Walentynki 2018

Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.

Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

 

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

                             zobacz zdjęcia ...

Dzień Babci i Dziadka 2018obejrzyj zdjęcia ...

Gminny Turniej Tenisa Stołowego 2018

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Dobczynie.

 

                  zobacz zdjęcia ...

Nasi uczniowie po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony - tym razem w rozgrywkach tenisa stołowego na szczeblu gminnym, które rozegrane zostały dzisiaj w Ostrówku.

Każda ze szkół z terenu Gminy wystawiła jedną reprezentantkę i jednego reprezentanta w danym roczniku (od Nas uczniowie urodzeni w rocznikach 2004, 2005, 2006 i 2007).

Spośród ósemki uczniów biorących udział w zawodach, aż szóstka grała w finale swojej kategorii wiekowej !!! 

Rocznik 2004: Wiktoria Sulejewska - 1 miejsce, Krzysztof Marcinkiewicz - 2 miejsce

Rocznik 2005: Liwia Bartos - 1 miejsce, Krystian Kurek - 1 miejsce

Rocznik 2006: Alicja Gąsecka - 2 miejsce, Dawid Rychta - 3 miejsce

Rocznik 2007: Liliana Izdebska - 2 miejsce, Stanisław Kunysz - 4 miejsce

Bal karnawałowy

W styczniu naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Najpierw bawili się uczniowie klas 0-III, a po południu klas IV-VII.

Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. 

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.:w podawaniu balona, tańcu w parach z balonem czy przeciąganiu liny. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami.

 

                                          zobacz zdjęcia ...

Dzien "Czerwony i zielony"

Samorząd Uczniowski w każdym miesiącu ogłasza jeden kolorowy dzień (zazwyczaj jest to piątek). 22 grudnia od rana w naszej szkole królował kolor czerwony i zielony.  Uczniowie mieli na sobie świąteczne sweterki, bluzy i nakrycia głowy.

 

zobacz zdjęcia ...

Sport to zdrowie

Klasyfikacja Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w roku szkolnym 2016/2017

 

Na koniec każdego roku szkolnego Powiatowy Szkolny Związek Sportowy tworzy listę rankingową (zdobytych punktów) szkół podstawowych biorących udział w rozrywkach min. na szczeblu powiatowym.

W roku szkolnym 2016/2017 – po raz pierwszy biorąc udział w rozgrywkach powiatowych – Nasza Szkoła zdobyła 7 punktów, co pozwoliło zająć 30 miejsce w klasyfikacji szkół w całym powiecie.

Szkoły podstawowe z Klembowa, Ostrówka, Krusza i Starego Kraszewa zgromadziły łącznie 8 punktów.

W rozgrywkach powiatowych zaczynamy dopiero raczkować, ale mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się systematycznie poprawiać Nasze rezultaty.

Uczniowie zainteresowani są różnego rodzaju dyscyplinami sportowymi, co znajduje odzwierciedlenie w Naszej obecności na różnego rodzaju turniejach oraz Klasyfikacji PSZS.

 Mając na uwadze zainteresowanie uczniów podnoszeniem swoich umiejętności w dyscyplinach, w których dobrze sobie radzą, nabywaniem umiejętności z dyscyplin, których rozwijanie mamy ograniczone (tenis stołowy) lub mocno utrudnione (unihokej, czy też piłka ręczna, w którą gra się głównie zimą w hali), a także osiąganymi wynikami sportowymi NALEŻY zadbać o to, aby w Dobczynie powstała hala sportowa, która z jednej strony w zdecydowanym stopniu poprawić jakość lekcji wf, z drugiej umożliwi rozwijanie zainteresowań i pasji w pozaszkolnych formach aktywności przez cały rok, aż w końcu z trzeciej strony będzie miejscem dostępnym dla uczniów oraz osób dorosłych całej Gminy.

 

Jasełka w szkole

Kino, kino ...

 

 06.12.2017 r. klasy V i VI razem z opiekunkami wzięły udział w interaktywnym programie edukacyjnym Podróże Kosmiczne w Cinema Park Bemowo w Warszawie.

Ideą Cinema Park jest nauka i zabawa poprzez oddziaływanie na wszystkie zmysły, dlatego zajęcia odbywają się w kilku salach kinowych. W sali muzyki uczniowie obejrzeli i wysłuchali niezapomniany koncert kolorów i dźwięków. W sali wyobraźni, w czasie słuchowiska zastanawiali się czy życie istnieje jedynie na Ziemi, czy na innych planetach również? W sali ruchu siedząc w ruchomych fotelach zobaczyli nie tylko zapierające dech w piersiach piękno naszej planety, ale również negatywne skutki rozwoju cywilizacji. W sali inspiracji uczniowie zastanawiali się nad odległą przyszłością naszej planety, dla której źródłem światła i energii jest Słońce. Nasza najjaśniejsza gwiazda robi się jednak coraz gorętsza i pewnego dnia może unicestwić życie na Ziemi. Sala interakcji to rywalizacja o pierwsze miejsce. Tutaj uczniowie (chłopcy przeciw dziewczętom) wzięli udział w interaktywnej grze odpowiadając na ciekawe pytania dotyczące badań kosmicznych, planet Układu Słonecznego, ciał niebieskich oraz naszej planety Ziemi. Wygrali chłopcy. W sali 3D podczas trójwymiarowego filmu uczniowie byli świadkami zjawiska wielkiego wybuchu, który dał początek całemu Wszechświatu.

Ten trzygodzinny program pozwolił uczniom odbyć niezwykłą podróż w świat pełen tajemnic, przygód, nauki i wybornej zabawy.

 

                                                       zobacz zdjęcia ...

Zabawa andrzejkowa 2017

23 listopada 2017 r. w godzinach 16.30-18.30 w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W całej szkole słychać było rozmaite muzyczne hity, grane na żywo przez zespół muzyczny "Golden Booys" Kolorowe, migające światła dodawały uroku. Nie obyło się też bez wróżb andrzejkowych. Gdy zabawa się skończyła wszyscy byli zadowoleni. Jedno jest pewne: dyskoteka andrzejkowa była suuuuper!.

 

                                                       zobacz zdjęcia ...

Nasze podwórko - spektakl koła teatralnego

 

więcej filmów i zdjęć:

Filmy
Zdjęcia

Kapelusz Pani Jesieni - konkurs plastyczny
 Dzieci  kochaja plastyczne  inspiracje. Tym razem inspiracja dla nich była Pani Jesień. Choć zimno i deszczowo kapelusze dla Pani Jesieni były radosne, ciepłe i kolorowe. Brawo za pomysły i wykonanie.

                                                zobacz zdjęcia ...
Bezpieczny przedszkolak
 17.10.2017 r. nasze przedszkolaki uczyły sie jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Pomagała im   w tym bardzo lubiąca dzieci maskotka "Pan Mrówek". Nad bezpieczeństwem maluchów czuwał Pan Dawid Nieroda, policjant z KR w Tłuszczu. Całą akcję zorganizowały Panie Aneta Zych i Aleksandra Mańk z PSB Mrówka - Mador, Lipiny Nowe, Szosa Jadowska. Market Mrówka ufundował dla maluchów kamizelki odblaskowe, zorganizował pogadankę. No i jeszcze zamówił piękną jesienną pogodę. Dziekujemy wszystkim za pomoc w naprawdę potrzebnej akcji.

                                              zobacz zdjęcia ...
Ślubowanie pierwszoklasistów

 

Ważny dzień w życiu pierwszaka . Co roku jest pełen  emocji wśród dzieci,nauczycieli i oczywiście samych   rodziców. W pięknym programie artystycznym pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Pomyślnie zdali pierwszy egzamin z wiedzy o symbolach narodowych. 
Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści   zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dobczynie. Nasi  bohaterowie otrzymali wiele prezentów. Następnie starsi uczniowie przedstawili program artystyczny zokazji Dnia   Edukacji Narodowej. Były podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły.

                                               zobacz zdjęcia ...

Teatr Zygzak w Dobczynie

 

Scenariusz: Liliana Bardijewska
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Katarzyna Sołtan
Produkcja: Monika Godlewska
Światło i dźwięk: Piotr Kozłowski

6 października - bajecznie żywe, pełne życiodajnej weny, nasycone kolory Krainy Południa przeciwstawiono chłodnej, wszechobecnej, spokojnej bieli Krainy Północy. Księżniczka Koronka oraz Książę Hafcik i dwie groźne Nianie w akcji… Co z tego wynikło? O tym mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły. 

Obsada:
Dama – Monika Godlewska
Niania Szydełko – Natalia Bednarczyk
Niania Igiełka – Weronika Narożniak
Księżniczka Koronka – Aleksandra Kozłowska
Książę Hafcik – Adrian Żak

 

                               zobacz zdjęcia ...

 

 

 

Obóz w Gierałtowie - "Szkoła Równych Szans.VI edycja"

W dniach 26.06 – 01.07 uczniowie  naszej szkoły przebywali na obozie językowym zorganizowanym w ramach projektu „Szkoła Równych Szans” VI edycja.  W tym czasie mieli możliwość nie tylko podziwiać wspaniałe krajobrazy Kotliny Kłodzkiej, zwiedzać podziemne trasy turystyczne, ale mogli również zmierzyć się z własnymi słabościami zdobywając Szczeliniec Wielki (najwyższy wierzchołek Gór Stołowych) oraz Śnieżnik. Uwieńczeniem każdego dnia była wspólna nauka angielskiego. Przyjemna, rodzinna atmosfera towarzyszyła nam przez cały pobyt. Pozostały wspaniałe wspomnienia i duma z naszych dzielnych dzieciaków

 

                                              zobacz zdjęcia ...

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )