herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     

Koło przyrodnicze

 

Prowadzący: Grażyna Kruk

 

Zajęcia pozalekcyjne z przyrody odbywają się raz w tygodniu w wymiarze jednej godziny lekcyjnej. Uczęszczają na nie uczniowie z klas młodszych. Pierwsze spotkanie z przyrodą dzieci rozpoczęły od obserwacji przez lornetkę i lupę roślin i zwierząt w otoczeniu szkoły. Próbowały rozpoznawać znane gatunki drzew po ich pokroju, korze, liściach i owocach.

Na dłuższą wycieczkę "mali przyrodnicy" wybrali się po rodzinnej miejscowości. Najciekawsze miejsca pod względem przyrodniczym i krajoznawczym upamiętniali wykonując samodzielnie zdjęcia. Po prezentacji zdjęć z wycieczki, swoje spostrzeżenia dzieci wyraziły także w pracach plastycznych pt. "Moja miejscowość". Dodatkową atrakcją było spotkanie ze strażakami, a szczególnie możliwość poznania wozu strażackiego.

Na kolejnych zajęciach dzieci oglądały filmy przyrodnicze i poznawały ciekawostki ze świata zwierząt. Indywidualnie i grupowo oglądały także albumy i czasopisma przyrodnicze, uczyły się rozpoznawać zwierzęta, oraz samodzielnie szukały informacji na ich temat.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia poświęcone domowym ulubieńcom. Dzieci prezentowały swoje zwierzęta na zdjęciach, niektóre z nich osobiście przyniosły swoich pupili na koło przyrodnicze. Opowiadały jak się nimi opiekują i dzieliły się ciekawymi informacjami na ich temat.
Ostatnie zajęcia poświęcone były ekologii. Dzieci oglądały film o odpadach, ich segregacji i recyklingu. Zdobytą wiedzę utrwaliły grając w edukacyjną grę planszową. Na koniec wspólnie wykonały plakat "Walczymy z odpadami"

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )