herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     

Koło teatralne

 

Prowadzący: Izabela Olszewska

 

Na zajęcia koła teatralnego uczęszczają najmłodsi pasjonaci teatru – uczniowie klas I-III. Z dużym zaangażowaniem przygotowują się do premiery spektaklu „Malutka Czarownica”: dobierają kostiumy,  gromadzą rekwizyty, projektują scenografię, a przede wszystkim uczą się podstawowych technik teatralnych jak artykulacja, dykcja czy pantomima.

Opanowanie wybranej roli i wcielenie się w odgrywaną postać wymaga wiele wysiłku. Trzeba nauczyć się na pamięć tekstu (w niektórych przypadkach jest to bardzo dłuuugi tekst), mimiką i gestem podkreślić wypowiadane kwestie, pozbyć się tremy i swobodnie prezentować na scenie.  Aby zrobić to umiejętnie i profesjonalnie   zaplanowane zostały wyjazdy do teatrów warszawskich.

Młodzi adepci sztuki aktorskiej obejrzeli już  występy profesjonalistów w teatrze RAMPA. Sztuka pt.: „Zaczarowani” zrealizowana na podstawie baśni Andersena „Dzikie łabędzie”  stała się inspiracją dla naszych artystów, którzy z wielkim zaciekawieniem podglądali warsztat aktorski osób występujących w tym widowisku.

Nasze przedstawienie wzbogacone zostanie o sceny filmowe. Część scen rozgrywających się w plenerze zostało już nagranych. Czekamy jeszcze na opady śniegu, by móc sfilmować sceny odbywające się zimą. Niebawem zaprosimy wszystkich miłośników teatru na premierę.

 

 
W kwietniu 2013 roku mielismy okazję obejrzeć wspaniałe przedstawienie "O dwóch takich co ukradli księżyc". Wspaniała gra małych aktorów, piekna scenografia...

/upload/1/galeria/1584/7434.jpg

 

zobacz zdjęcia: http://spdobczyn.pl/strona=galeria_04_2013_

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )