herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     

Potrafimy pływać

Zajęcia nauki pływania z elementami gimnastyki korekcyjnej w wodzie rozpoczęły się w październiku 2011 r. Zostały na nie zakwalifikowane dzieci z klasy IV i VI (31 uczniów). Zajęcia odbywały się raz  w tygodniu (środa) i trwały 1 godzinę lekcyjną. Ogółem do końca grudnia 2011 r. przeprowadzono 10 godzin zajęć nauki pływania.  Podczas jazdy z dziećmi przebywała opiekunka, która również pomagała w przebieraniu się w stroje kąpielowe, suszeniu, wprowadzała dzieci na teren basenu, obserwowała podczas zajęć. Obecność opiekunki grupy znacznie usprawniła przeprowadzenie zajęć oraz podniosła stopień bezpieczeństwa.

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się od krótkich informacji  jak należy zachowywać się na basenie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Uczniowie zostali również zapoznani z zasadami higieny na pływalni

(obowiązkowy natrysk przed wejściem i po wyjściu z wody).

Przez cały okres nauki pływania prowadzony był dziennik zajęć, gdzie odnotowywano frekwencję uczestników oraz tematykę tychże zajęć.

Na jednym z pierwszych spotkań, na podstawie przeprowadzonego przez dwóch instruktorów pływania sprawdzianu pod kątem umiejętności i zachowania w wodzie, dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Grupa pierwsza, to początkujący. Druga - to dzieci oswojone z wodą i lekko zawansowane.

 Podczas 10 godzin zajęć, pod fachowym okiem instruktorów, uczniowie zdobywali  nowe i doskonalili swoje umiejętności pływackie.

Umożliwienie uczniom wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez specjalistów zaowocowało u nich wzrostem sprawności fizycznej, wyeliminowaniem w znacznym stopniu ewentualnych wad postawy, rozbudzeniem potrzeby aktywnego spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim wyszkoleniem w zakresie różnych technik pływania.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )